Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  odškodnina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
boby
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2006 18:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 17:50

Pred devetimi meseci sem pri padcu s kolesom utrpel zelo hudo poškodbo medenice, kolka in trtice, potem ko sem s hrbtom udaril po odprtem jašku, ki je bil ob cesti. Asfalt ne tem delu je bil bolj slab in so ga v tem času že izrezali in popravili. Policije ni bilo, odpeljal pa me je rešilec.
Zdravljenje je sicer uradno zaključeno, ker sem izčrpal vse zakonske možnosti za zdravljenje, posledice pa še čutim.
Rekli so mi naj poslikam ta del ceste in dobim izjavi dveh prič. Zanima me kako je z zahtevkom za odškodnino?
V enem drugem postu sem zasledil, da je možno preko nezgodnega zav. zahtevati tudi odškodnino za nematerialno škodo, torej za bolečine in zmanjšanje aktivnosti. Kako je s tem?
Na oceni invalidnosti še niem bil, sklenjeno pa sem imel kolektivno nezgodno zavarovanje, kjer je zajeta smrt, invalidnost in dnevna odškodnina.
Lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikavila
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2006 19:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 20:30
Kraj: Mežica

Svetujem vam, da z vašim primerom stopite do odvetnika, da zadevo prouči. Na kraju očitno ni bila na ogledu policija, zato lahko imate pri zavarovalnici težave za odškodnino. Odvetnik bo tudi proučil pri katerem pravnem naslovu bo uveljavljal vašo odškodnino (zavarovalnica, vzdrževalca cest itd.).
Nazaj na vrh
justicia
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2006 19:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Na oceno invalidnosti vas bo zavarovalnica klicala ob pogoju, da ste pri izpolnjevanju obrazca za prijavo nezgode napisali, da boste imeli trajne posledice. Kdaj pa vas bodo klicali, pa je odvisno od splošni pogojev, ki to določajo in seveda od vrste poškodbe.

Možno bi bilo uveljavljati odškodnino za nematerialno škodo: za fizične bolečine, za strah, skaženost in zmanjšanje življenjskih aktivnosti. Vendar seveda po pogojem, da najprej ugotovite, čigav je jašek in kdo je odgovoren, da je bil jašek odprt. Če bi to vedeli, bi se morali z odškoninskim zahtvekom obrniti na omenjeno osebo ( fizično ali pravno).

Če bi prišla na kraj dogodka policija, potem bi bilo dokazovanje, da se je nezgoda res zgodila, ker se je, lažje, ker bi policija sestavila zapisnik. Zato pa boste morali to dokazovati z evidencami prevozov, ki jh imajo pri rešilcih in medicinsko dokumentacijo. Tudi to bi moralo it, vendar vam svetujem, da se raje obrnete na odvetnika, kateri vam bo na podlagi celotne dokumentacije lažje svetoval.
Nazaj na vrh
boby
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2006 19:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 17:50

Tako moram reči, hodil sem že nekaj spraševat okoli poravnave pa oni najraje režujejo avtomobilske nesreče. Tista deklina pa mi je rekla, naj poslikam cesto, pa makar eno luknjo nekje nižje in dobim dve priči, kar ne bi bil problem, saj je imel kolega, ki je bil zraven tudi težave na tem delu. Pridobil naj bi informacijo kdo je uporavljalec ceste in št. njihove police. če je zavarovano.
Ne vem pa, kaj bi bila boljša opcija odškodninska hiša ali odvetnik.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu