Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Skoraj ne vidim več sina!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
barbarinha
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Nov, 2008 14:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 14:24

Pred tremi leti sva se s partnerko odločila, da skupno življenje prekineva in poskusiva vsak zase. V trajanju najinega razmerja, se nama je rodil sin. Skrbništvo in preživnino sva uredila na sodišču. V vseh letih sem preživnino nakazoval ob točno določenem datumu, brez zamud in izgovorov. Kril sem tudi polovico vseh posebnih stroškov, kot so letovanje, dodatni izdatki za šolske potrebščine, sezonsko obutev in oblačila, novo pohištvo za otroško sobo v stanovanju njenega novega partnerja ipd. Glede obiskov je takrat sodišče odločilo, da videvam otroka vsako sredo v tednu do sedme ure zvečer in vsak drugi vikend, ter dva tedna med poletnimi in zimskimi počitnicami. Mati je klinično depresivna, kar se kaže tudi na sinu (živčnost, trma in lažja oblika hiperaktivnosti). Letos je vstopil v prvi razred osnovne šole in ker živijo v 40 km oddaljenem kraju, jaz pa se vozim na delo iz Mb v LJ, so obiski v sredo odpadli. In ker vsako nedeljo zjutraj hodi k maši in obiskuje verouk, ga lahko imam samo v petek in soboto popoldan, saj mati zahteva, da ga pripeljem v soboto do osmih zvečer nazaj. Prav tako je nastal problem pri koriščenju počitnic čez poletje in zimo, praznike kot so božič in novo leto. Nasplošno opažam, da je pripravljena dati sina samo takrat, ko ne najde drugega varstva zanj. Kar naprej si izmišlja nove načine. da bi mi sina odtujila.

Zanima me, ali lahko na sodišču vložim zahtevek za ponovno presojo? Ali lahko to storim na nacin,kjer bo sin kar se da malo vpleten? S sedanjo partnerko sva oba razgledana in učena, domače naloge in disciplina niso problem, prav tako sem ga pripravljen voziti k verouku in maši, le da bom več z njim. Dobil je tudi polbratca in oba s parnerko bi rada videla, da njuno razmerje ne bi temeljilo na vezi polbrat ampak brat!

Prosim, pomagajte mi z odgovori!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
london
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Nov, 2008 17:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 10:46

Odločil sem se napisati, ker imam tudi sam podoben problem. Poleg tega bivša partnerka najinemu v vsemu ustreže, vse mu kupuje, mene pa zaničuje, kako mi je vsega škoda. Potem pa sem na sodišče vložil prošnjo za deljeno skrbništvo, saj le tako bom lahko sina veliko videval. Sedaj pa hodimo psihologu, da bo on presodil o temu, ali je skupno starševstvo izvedljivo. Poskusite še Vi to urediti na podoben način, če želita otroka kar največ videti.
Nazaj na vrh
mali
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Nov, 2008 16:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:50

Otrokove koristi so najvažnejše. Med njimi spadajo tudi stiki z obema staršema.
Otrok mora imeti stik z vami, sploh če je sodno določeno.
V kolikor smatrate, da ste kot oseba primernejši za skrbništvo otroka, vložite vlogo na sodišče za skupno starševsrvo ali polno.
Lahko se dogovorite o spremembi stikov. Le-ti bodo potekali, takrat, ko bosta imela oba čas.
Zavedajte se, da bo pot dolga in morate biti vztrajni... Konec koncev ste oče in imate določene pravice in dolžnosti!
Bodite vztrajni tudi pri odvetniku!
Nazaj na vrh
barbarinha
PrispevekObjavljeno: Tor 02 Dec, 2008 1:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 14:24

Hvala obema za odgovore!

Skupno skrbništvo ne pride v poštev, saj otrok ne more prehajati prosto iz enega v drugo okolje.

Zelo pa me je strah, da bi vrnila udarec in bi ga videl še manj, v kolikor bi se spuščal v kakršnekoli postopke in tožbe, če bi se le-te ne končale meni v prid.

Vesel bom še kakšnega komentarja in mnenja, predvsem glede tega, kakšni so postopki, v kolikor bi se odločil za tožbo o spremebi stikov oz. dogovor o spremenjenih stikih na CSD.

Hvala vsem!
Nazaj na vrh
mali
PrispevekObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 20:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:50

Vi ste otrokov oče in vaš strah je odvečen!
Če vam bodo preprečevani stiki ga boste poiskali oz. prisilili otrokovo mater, da bo spoštovala sodni dogovor, preko CSD, policije...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu