Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Stečaj, kdo odgovarja za škodo?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sasoa
PrispevekObjavljeno: Pon 13 Feb, 2006 13:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2006 10:12

Moje podjetje (d.o.o.) je dobilo pravnomočno izvržbio na TRR. Problem je nastal ker, znesek, ki je bil naveden v izvržbni ni bil realen temveč je presegal realen dolg za kar več kot 50%. Ker smo za ta znesek prejeli dobropise.
Poleg tega nismo imeli možnosti ugovora na izvržbo , ker nismo prejeli vroćilnice. .
-----
---------
Zaradi te neutemeljene blokade sem moral kot dober gospodarstvenik za podjetje predlagati stečaj.
Podjetje, ki stoji za izvržbo je nekaj mesecev po vložitvi oz. pravnomočni izvržbi zmanjšalo znesek za teh 50%.

_____
Zaradi te izvržbe smo ostali brez podjetja. Kaj narediti. Kako do povračila škode, ki je s to blokado nastala in kdo odgovaraja za to.

Zanima me tudi koliko časa ima podjetje po vložitvi izvržbe , da popravi znesek oz. zmanjša znesek.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eureka
PrispevekObjavljeno: Pon 20 Feb, 2006 17:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:39

Citiram:
Moje podjetje (d.o.o.) je dobilo pravnomočno izvržbio na TRR. Problem je nastal ker, znesek, ki je bil naveden v izvržbni ni bil realen temveč je presegal realen dolg za kar več kot 50%. Ker smo za ta znesek prejeli dobropise.

Ne vem, če ste vse naredili kot dober gospodarstvenik. Podjetja se ne daje v stečaj samo zato, ker imaš eno izvršbo, pa še za to ste imeli dokumente s katerimi bi lahko pri upniku ali tistim pogodbenim partnerjem, ki vam je zagodel to situacijo uredili in jih šli vi tožit za poslovno škodo.

Vi pa ste vse to prepustili, da je šlo svojo pot in potem izvedli stečaj, sedaj pa iščete krivca drugje. Tako se ne dela in ne posluje.

Predvidevam tudi, da ste za to stanje vedeli že prej, bodisi da ste imeli blokiran ŽR ali pa vas je poslovni partner opominjal. Če je temu tako, kot pravite, bi lahko zahtevali tudi reklamacijo terjatve, umik akcepnega naloga in umik blokade na ŽR vašega podjetja, prav tako dosegli umik izvržbe - seveda če bi dvigovali priporočeno pošto.

Citiram:
Zanima me tudi koliko časa ima podjetje po vložitvi izvržbe , da popravi znesek oz. zmanjša znesek.

Sicer mi ni jasno, kam ciljate s tem vprašanjem, toda predvidevam da gre za knjižno znižanje dolgov. Ne vem pa kako mislite, da bi sedaj zmanjšali ta znesek v bilanci, če ste podjetje že pred tem spravili v stečaj ?

Sedaj lahko žanjete le tisto, kar ste sejali. Preveč je poslovnih napak na vaši strani, da bi lahko zahtevali odškodnino od nekoga tretjega.
Nazaj na vrh
sasoa
PrispevekObjavljeno: Sob 25 Feb, 2006 13:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2006 10:12

To da se pošta naj ne bi dvigovala ne drži. Druga stvar, ki je je to da je nas banka obvrstila o pravnomočnosti, mi nismo prejeli nobenega dokumenta niti ko je bila izvržba pravnomočna. Seveda smo takoj dali ugovor na pravnomočnost te izvržbe in še ga do danes nismo prejeli. vložili smo prošnjo za urgentno obravnavo in prav tako kot ugovor tudi to ni bilo obravnavano. Z to izvržbo na TRR nam je bila nadaljna nabava nezmožna razen v primeru da bi sodišče naš ugovor in prošnjo obravnavalo(imeli smo vse dokaze da ta izvržba ne more biti pravnomočna) in nam seveda odvzeli blokado. Ampak nismo od sdišča prejeli nobenega ne negativnega ne pozitivnega odgovora do danes.
To podjetje je z vednostjo da znesek ni pravi - šlo v izvržbo.
To se je dogajalo dokler nam niso zaradi te blokade prišle še druge izvržbe, kajti če je blokada ne moreš plačevati ... Tako smo bili čez čas predolženi. - Zato smo morali dati podjetje v stečaj.
Ta znesek je pa podjetje oz. bi ga naj dalo zmanjšati na sodišču po 4 mesecih.
Naše podjetje pa je bilo glede na to da iz sodišča ni bilo odgovora primorano dati v stečaj.
lp
Nazaj na vrh
eureka
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Feb, 2006 0:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 10:39

No, nekaj več je s tem pojasnjenega, vprašanje pa je, če bi podjetje še kljub temu danes poslovalo, tudi, če bi to podjetje izstavilo pravo višino računa ?

Če je bil samo račun tega podjetja, razlog, da se je pričela odvijati verižna blokada vašega ŽR, zakaj niste takoj sami sprožili tožbe proti njim za poslovno škodo, prej, preden ste dali podjetje v stečaj ?

Zakaj pa v tem konkretnem primeru niste pri neki drugi banki zaprosili za kakšen premostitveni kredit ?

Glede na to, ko pravite, da so vam v tem podjetju po treh mesecih zmanjšali ta znesek, ali se vam ne bi to obrestovalo ?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu