Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Sem lahko družbenik
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
branew
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Mar, 2005 14:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Mar 2005 14:39

Pred leti sem imel d.o.o. Podjetje je šlo v stečaj. V podjetju sem bil 100% lastnik in direktor. Od takrat dalje se ne morem na sodišču registrirati kot družbenik v d.o.o. Je to mogoče? Če je, potem mi, prosim, povejte na podlagi katerega zakona? Stečaj podjetja še ni končan. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dman
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Mar, 2005 19:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2005 13:26

To vprašanje ste že postavljali v enem forumu, kajne?
Nazaj na vrh
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Mar, 2005 19:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

Kolikor je meni znano ni nekih posebnih omejtev in se zelo pogosto dogoja, da družbeniki družbe v stečaju ustanavljajo v času stečajnega postopka novo družbo. Pa jim baje nihče nič ne more...
Nazaj na vrh
branew
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Mar, 2005 21:58  Odgovori s citatom

zanima me, kam se naj obrnem po pomoč v zvezi s tem vprašanjem?
Nazaj na vrh
jadran
PrispevekObjavljeno: Ned 20 Mar, 2005 17:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Glede na to,da nihče ne ve, da bi bilo, kje določeno, da družbenik družbe v stečaju na more ustanoviti nove družbe, je p načelu kar ni prepovedano je dovoljeno, verjetno dovoljeno. Najbolje bo, da si od osebe, ki vam je zatrdila, da to ni možno, pustite razložit zakaj ni možno in kje je to določeno.
Nazaj na vrh
branew
PrispevekObjavljeno: Ned 03 Apr, 2005 12:09  Odgovori s citatom

V Zakonu o sodnih registrih sem zasledil, da je ob registraciji d.o.o., potrebno predložiti podatke. Med drugim je potrebno za družbenika predložiti izjavo. V zakonu piše citiram: "V primeru novih ustanovitvenih vlaganj izjavo vlagatelja, da že vpisani subjekti vpisa, katerih ustanovitelj, družbenik ali član je, nimajo neporavnanih dospelih obveznosti" v nadaljevanju pa še "Izjavo iz četrte točke prejšnjega odstavka mora potrditi pristojni davčni organ oziroma organizacija za plačilni promet". Iz tega sledi vprašanje: Ali to pomeni, da dokler je moja družba (d.o.o.) v stečajnem postopku, NE MOREM biti družbenik oziroma ustanovitelj v drugi družbi?
Nazaj na vrh
Dman
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Apr, 2005 21:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2005 13:26

Res je dokaj čudno, da bi družbenika oz. ustanovitelja kapitalske družbe, "kaznovali" s prepovedjo svobodne gospodarske pobude zaradi dolgov družbe, glede dolgov katere sploh ni odgovoren. Zakon o finančnem poslovanju podjetij sicer v določenih primerih relativizira to neodgovornost (kot jo tudi ZGD pri spregledu pravne osebnosti), vendar sam stečajni postopek kapitalske družbe s tema dvema institutoma nima prav veliko zveze.

Seveda je druga zgodba v primeru, če dolgovi izvirajo iz osebne družbe, kjer družbenik oz. ustanovitelj odgovarja subsidiarno za dolgove družbe - takšna omejitev je celo smiselna, da se prepreči oškodovanje upnikov.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu