Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Odškodninski zahtevek
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
MarkoK
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Feb, 2006 16:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2006 16:34

Spoštovani!

V mesecu decembru 2005 me je na prehodu za pešce zbil avtomobil in s kraja dogodka pobegnil. Utrpel sem hude poškodbe saj sem izgubil tri sprednje zobe in "razbito" spodnjo ustnico tako, da je bilo potrebno šivanje.
V bolnišnici sem preživel na zdravljenju dva dni. Policija še zadevo ni zaključila.

Po pregledu zobovja pri svojem stomatologu mi je le ta napisal napotnico za protetika in protetik je ocenil, da je glede na poškodbo smiselno izpuliti obe zgornji sprednji enkici in nato desno zgornjo dvojko in trojko umrtviti. Sedaj čakam na izdelavo mostička.

Glede na to, da nisem bil nezgodno zavarovan me zanima ali naj po končanem zdravljenu sam naslovnim odškodninski zahtevek na Slovensko zavarovalno združenje ali si naj poiščem pomoč odvetnika? Zanima me, če mi lahko poveste kakšna bi lahko bila sploh v mojem primeru odškodnina?

Hvala že vnaprej.

Ema
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Feb, 2006 19:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Ali boste odškodninski zahtevek vložili preko odvetnika ali sami je popolnoma vaša odločitev. Če ga vložite preko odvetnika je bolje zato, ker se odvetnik na te stvari spozna in tudi ve, kakšna je primerna odškodnina za poškodbo, ki ste jo v nezgodi utrpeli. Stroškov pa kakšnih večjih z odvetnikom nimate razen provizije oz. nagrade, ki si jo odvetnik zaračuna na dobljeno odškodnino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoK
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Feb, 2006 20:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2006 16:34

Ema je napisal/a:
Ali boste odškodninski zahtevek vložili preko odvetnika ali sami je popolnoma vaša odločitev. Če ga vložite preko odvetnika je bolje zato, ker se odvetnik na te stvari spozna in tudi ve, kakšna je primerna odškodnina za poškodbo, ki ste jo v nezgodi utrpeli. Stroškov pa kakšnih večjih z odvetnikom nimate razen provizije oz. nagrade, ki si jo odvetnik zaračuna na dobljeno odškodnino.

Zanima me kakšna je lahko sploh odškodnina? Čisto odvisno od vsakega posameznega primera, a ne?

jadran
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Feb, 2006 22:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Odškodnina je odvisna od telesnih bolečin, ki ste jih utrpeli ( dolžine zdravljenja, zdravniških posegov, drugih nev ščečnosti med zdravljenjem), strahu, morebitne skaženosti in morebitne zmanjšanje življenjskih aktivnosti.

Zato pa je bolje, da imate odvetnika, ker približno ve, kakšno odškodnino bi lahko dobili in bo temu primerno tudi nastavil odškodninski zahtevek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu