Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  zelo drag mobilni internet
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
danijel26
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Avg, 2009 21:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Avg 2009 20:52

Sem lasnik mobilnega interneta od simobila.Pri nakupu mi nihče ni razložil da je zadeva v tujini smrtno nevarna(ne samo draga)Bili smo na dopustu med 1 majskimi prazniki kjer je sin nekaj dni presurfal po internetu.Račun je bil seveda šok-4600 € za 5 ur interneta.Seveda sem se pritožil na simobil in nato na APEK.Odgovorili so mi,da sem si sam kriv ,kaj pa nisem seznanjen z nihovimi ceniki.Bil sem mnenja ,da bi me simobil moral obvestiti o nastajajočem računu,a simobil baje po zakonu tega ni dolžan.So pa mi poslali dopis v katerem se mi opravičujejo da mi obvestila(prvi dan je račun znašal 400 €)niso poslali zaradi dopustov da pa račun vsekakor moram poravnati.Odvetnik mi je tožbo odsvetoval saj bi naj bila vnaprej izgubljena.Kaj še lahko storim,da nebom bankrotiral.Računa namreč nikakor ne morem poravnati niti na obroke ne,ker sem vmes ostal brez zaposlitve.A so potrošniki res tako nezaščiteni???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
monaliza
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Avg, 2009 10:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 21:51

Ko sem se jaz odpravljala na dopust sem poklicala na klicni center in jih povprašala kako je s ceno. Gospod na drugi strani mi je odgovoril, da je zelo pametno, da sem poklicala, ker naj bi 1 mega ali giga (se ne spomnim) stal 5€ ob prenosu. Na koncu sva ugotovila, da za tistih par dni bi se dalo preživeti brez neta, ker je astronomsko drag in tako je PC ostal doma.
Taka je moja izkušnja.

LP Very Happy
Nazaj na vrh
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Sre 19 Avg, 2009 10:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Mobilni internet se zaračuna glede na količino podatkov in ne čas trajanja. Koliko podatkov pa je bilo prenešenih? Samo s surfanjem, brez videa, itd bi težko naredil tak promet v 5ih urah.
Nazaj na vrh
danijel26
PrispevekObjavljeno: Pet 21 Avg, 2009 18:56  Odgovori s citatom

Uporabljan je bil samo internet ,nobenega downloada,nobenih filmov,glasbenih datotek.V petih urah je bilo za cca 750 mb prenosa.
Mimogrede,danes sem spoznal gospoda ki je tako prisrfal 40000 € ,je bil 3 tedne na počitnicah,pa tudi ni bil opozorjen.Stvar počasi smrdi po kakšni skupinski tožbi,saj je neverjetno ,da je tako draga stvar tako dostopna brez vsake zaščite.
Nazaj na vrh
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Sob 22 Avg, 2009 21:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Samo 750 MB ni malo podatkov, to je cel CD podatkov. Samo surfanje ti da največ 20 MB na uro.
Nazaj na vrh
danijel26
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Avg, 2009 16:47  Odgovori s citatom

Še enkrat .nismo ničesar prenašali.In podatek 20 M. je zanemarljivo majhen .Odprite 24ur.com in spremljajte prenos podatkov,na strani so namreč flashi itd ,tako da v 5 minut. nabereš 20 M. prenosa.Sicer imam zgodovino shranjeno na laptopu,pa si jo lahko vsak ogleda .
Nazaj na vrh
Iuris
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Sep, 2009 10:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jul 2005 10:32
Kraj: Vrzdenec

Ja, moderno surfanje ne porabi več samo 20 mb... Zato pa so internet caffeji.

Drugače pa: preverite svojo pogodbo. Tarifa mora biti v njej. Preverite svojo porabo, tudi ta bo nekje navedena. Če se tarifa*poraba prav sešteje, vam ni pomoči - poravnati bi treba. Mobilni internet je pač božjastno drag, kar bi moralo biti razvidno že iz same tarife...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu