Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  vsebina na forumih in pravice uporabnikov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
klavdija17
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Okt, 2009 15:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2009 14:43

Včeraj sem odprla novo temo na nekem forum, kjer so me zasuli z neprijaznimi kritikami. Temo sem želela izbrisati, vendar uporabniki tega foruma nimamo te možnosti. Zato sem kontaktirala in prosila lastnika foruma, da to temo izbriše. Njegov namestnik mi je odgovoril, da to ni v njihovi praksi in da bo govoril z šefom.

Zanima me, če je to v skladu z zakonom. V pravilih tega foruma nikjer ne piše, da uporabniki ne morejo brisati svojih objav.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iuris
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Okt, 2009 8:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jul 2005 10:32
Kraj: Vrzdenec

Ni mi znano, da bi obstajala kaka zakonska ureditev. Problem je, da je forum pač zaseben projekt, ki je po svoji naravi javen - kdorkoli je že postavil forum določi splošna pravila. Poseg v njegove pravice je v osnovi mogoč le na podlagi splošnih določb zakonov, npr. glede sovražnega govora in podobno.

Moram pa reči, da je vaš zahtevek rahlo nepričakovan. Sama narava foruma je, da je javen - pričakovati, da se bo na temo dobilo le "lepe" odgovore je povsem nerealno. Kdorkoli objavi karkoli na forumu mora biti predvsem pripravljen, da lahko dobi grozljivo kritiko ali pa, da se ga povsem ignorira. Taka je pač narava javnega foruma.

Še eno splošno pravilo je: na internetu ne natipkaj ničesar, za kar ne bi bil pripravljen, da to prebere tako tvoj šef kot tvoja mati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Okt, 2009 13:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Načeloma se da vsebino urejati. Predlagam izbris vsebine Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JK Group
PrispevekObjavljeno: Čet 29 Okt, 2009 19:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 11:28

Glede pravice do brisanja postov so mnenja v pravni stroki deljena; sami se bolj nagibamo k stališču, da upravitelj foruma uporabniku ni dolžan omogočiti brisanja.

Če je bilo z objavami poseženo v vaše pravice (zapis nečesa, kar vam ni všeč ali s čimer se ne strinjate, še ne predstavlja posega v vaše pravice), imate možnost, da od upravitelja foruma zahtevate, da vsebine, ki pomenijo tak poseg (npr. vas žalijo, obrekujejo, kršijo vašo avtorsko pravico, ogrožajo vašo varnost, ...) s foruma umakne. V nasprotnem primeru je lahko odškodninsko in/ali kazensko odgovoren, vi pa lahko umik vsebin dosežete preko sodišča (11. člen Zakona o elektronskem poslovanju na trgu - ZEPT).

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu