Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  nakup stanovanja na javni dražbi
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mbror
PrispevekObjavljeno: Tor 23 Mar, 2010 17:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 11:35

Pozdravljeni,

ker žal nisem najbolj podkovan v pravnih zadevah, bi povprašal vas za rahlo pomoč/nasvete za moje nadaljnje ukrepanje. Stvar je takšna:

na začetku februarja sem bil najvišji ponudnik na dražbi za nakup stanovanja. Za plačilo imam časa 90 dni - torej nekje do začetka maja. Ker žal nimam premožnih staršev moram praktično sam priskrbeti ves denar, kar mi bo uspelo nekje na začetku aprila, ko bom plačal preostalo kupnino (varščina v višini 10% izklicne je že plačana).

Sedaj me pa zanima več stvari. Na raznih forumih sem zasledil, da lahko pride do večih zapletov, kadar se bivši lastnik noče izseliti. Rad bi vedel kakšni je najboljši postopek z moje strani, da do teh zapletov nebi prišlo. Vem da je najprej na meni, da plačam znesek vendar kot sem prej omenil bom to storil že čez dva tedna.

Seveda bi se rad tudi čimprej vselil v to stanovanje saj sem trenutno v zelo majhni sobici. Moram mogoče takoj ko plačam na sodišču dati kakšen zahtevek za izselitev bivšega lastnika, ali kaj podobnega?

Za kakršnokoli pomoč/nasvete/izjeme v tej smeri se že vnaprej lepo zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mbror
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Mar, 2010 16:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 11:35

Ni nikogar, ki bi mi lahko kaj svetoval? Surprised
Nazaj na vrh
mika
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Mar, 2010 20:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2005 19:01

Na tem forumu je že nekaj napisano o tej temi pobrska po zgodovini in temah.
lp
Nazaj na vrh
T BON
PrispevekObjavljeno: Pet 26 Mar, 2010 11:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:37

pozdravljen, da bivšega lastnika je potrebno takoj pisno obvestiti in pozvati k izpraznitvi prostorov in če tega ne stori morate za to vložiti predlog na sodišču.

računati pa morate tudi s tem da je bivši lastnik lahko precej zagrenjen in da stanovanja ( možno) ne boste dobili v takem stanju kot pričakujete, precej verjetno pa je tudi da boste morali za bivšim lastnikom ( seveda od časa ko ste lastnik vi) poplačati vse neplačane položnice ( kot subsidiarno odgovoren)
vse skupaj se z malo iznajdljivosti bivšega lastnika kar močno zavleče, vi pa boste na žalost verjetno na koncu na istem kot da bi kupili stanovanje preko posrednika ( je že kar veliko takih primerov)

ponavadi se bodoči kupci že pred razpisano dražbo zmenijo z dolžniki da jim izplačajo določen del in poplačajo upnike ter se dolžniki v določenem obdobju ( notarsko ovirjeno opp. izvršilni naslov) izselijo iz stanovanja

lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu