Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  pogodba za določen čas in bolniški stalež
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vlasta3
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Jun, 2010 23:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2010 22:58

neprekinjeno delam po pogodbi o zaposlitvi za določen čas že več kot eno leto. (beri veriženje pogodb - 6x2 mesečne pogodbe) zaradi povečanega obsega dela.

Imam zdravstevene težave ki sem jih napovedala že delodajalcu in simum da mi pogodbe ne bo podaljšal.

Zanima me -

1. Če sem v bolniškem staležu in mi v tem času tudi poteče pogodba o zaposlitvi, ki mi jo seveda ne bo podaljšal. Ali to pomeni da sem dokler imam bolniški stalež dejansko še zaposlena ali nisem ? Kako je urejena ta zadeva?

3. Kdo mi je v takem primeru dolžan plačati nadomestilo plače? Confused Confused Confused

hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
El_juero
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Jun, 2010 20:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Pogodba za določen čas se izteče z datumom, do katerega je bila sklenjena. Ne glede na to, ali ste v bolniškem staležu ali ne. Varstvo, kot je urejeno za pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas, ne velja.

Po izteku pogodbe, torej po prenehanju delovnega razmerja, ste lahko še 30 dni v bolniškem staležu (ob pogoju, da vam je pogodba prenehala v času bolniške), če pa je razlog bolniške poškodba pri delu pa do ozdravitve. Za čas po prekinitvi delovnega razmerja pa o bolniški odloči ZZZS preko svojih izvedenskih organov, saj vam nadomestilo plača obvezno zdravstveno zavarovanje (34., 81. člen ZZVZZ).
Nazaj na vrh
tomc
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Avg, 2014 11:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Avg 2014 11:09

Pozdravljeni!

Če je delavec zaposlen do 31. 8. 2014 in gre 29. 8. 2014 na bolniško, me zanima, ali je lahko 30 dni na bolniški brez delovnega razmerja in mu pripada nadomestilo. Kdo v tem primeru krije stroške? Zanima me še, ali ti to bolniško lahko odredi osebni zdravnik in kam je treba nesti bolniški list. Če prav razumem, gre lahko delavec na bolniško tudi 1. 9., le da jo mora v tem primeru odobriti komisija in stroške krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Že vnaprej hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Avg, 2014 22:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Ključno je vprašanje, ali delavcu preneha delovno razmerje (za določen čas, ker v primeru, da je za nedoločen čas, velja prej še posebno varstvo po ZDR) v času, ko je na bolniški.
Če je tako, torej, da je vsaj zadnji dan delovnega razmerja na bolniški, potem je delavec lahko v bolniški še 30 dni po prenehanju delovnega razmerja (če razlog bolezen, poškodba izven dela).
Če pa je delavec zbolel naslednji dan po prenehanju delovnega razmerja pa te pravice nima.
Ker je delovno razmerje prenehalo, delodajalec za čas po prenehanju ne izplačuje bolniške, ne v svoje breme in ne v breme ZZZS (če bi šlo že za daljšo bolniško).
Ker je bolniška po prenehanju delovnega razmerja v breme ZZZS, o njej ne more več odločati osebni zdravnik, ampak ZZZS. Četudi gre znotraj prvih 30 dni.
Osebni zdravnik mora zato poslati vlogo za odobritev na ZZZS.
Delavec se mora po prejemu odločbe ZZZS oglasiti na ZZZS (službi za refundacijo), zaradi ureditve zavarovanja za čas bolniške po prenehanju delovnega razmerja. Tam bo dobil tudi druga pojasnila v zvezi z bolniškim listom.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu