Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  nimam pogodbe, kakšne so moje obveznosti?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sunnykarla
PrispevekObjavljeno: Sre 06 Apr, 2005 21:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2005 19:46

Že več kot mesec dni delam v podjetju, pa sem šele po 1 mesecu dobila pogodbo (prej nikakršne predpogodbe ali osnutka). Ker se s pogodbo nisem strinjala, sem jo nepodpisano vrnila, da mi jo popravijo. Kakšne so moje pravice / obveznosti do podjetja in predvsem me zanima kaj mi lahko v najslabšem primeru podjetje stori? Me lahko dajo iz plačilne liste (saj nimam pogodbe)? Me lahko od danes na jutri odslovijo? Dobila pa sem kopijo potdrila o prijavi za pokojn.,invalidsko in zdravstveno zavarovanje od prvega dneva dalje.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dman
PrispevekObjavljeno: Čet 07 Apr, 2005 15:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2005 13:26

Dejstvo, da neustrezne pogodbe niste podpisali že kaže na to, da se zavedate svojih pravic Wink

Prav bi sicer bilo, da bi imeli sklenjeno pogodbo v pisni obliki, vendar pa se lahko pogodba o zaposlitvi sklene tudi ustno. Pač pa ima to "negativne" posledice za delodajalca, saj imate sedaj sklenjeno pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas. Če bi namreč delodajalec hotel z vami skleniti pogodbo za določen čas, bi moral to obvezno storiti v pisni obliki. Sedaj lahko do tega pride le, če boste podpisali takšno pogodbo.

Ker imate sklenjeno pogodbo o zaposlitvi (četudi ni pisna) so vaše pravice in obveznosti enake, kot če bi imeli sklenjeno pisno pogodbo o zaposlitvi. Torej odvisno od zakona (ZDR), kolektivnih pogodb, splošnih aktov delodajalca in vaših dogovorov v pogodbi o zaposlitvi (elementi pogodbe o katerih ste se ustno dogovorili). Pravic in obveznosti je preveč za naštevanje, zato se boste morali pozanimati o njih v relevantnih pravnih virih (ki sem jih naštel). Morda ima podjetje sindikalnega zaupnika?
Nazaj na vrh
da
PrispevekObjavljeno: Pet 08 Apr, 2005 6:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2005 7:24

10. člen zakona o delovnih razmerjih:
(pogodba o zaposlitvi za nedoločen čas)
(1) Pogodba o zaposlitvi se sklepa za nedoločen čas, če s tem zakonom ni drugače določeno.
(2) Če s pogodbo o zaposlitvi čas trajanja ni pisno določen oziroma če pogodba o zaposlitvi za določen čas ni sklenjena v pisni obliki ob nastopu dela, se domneva, da je pogodba o zaposlitvi sklenjena za nedoločen čas.

lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu