Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  prevozni stroški
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
snuf24
PrispevekObjavljeno: Pet 08 Apr, 2005 11:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2005 11:32

Pozdravljeni
na delo v Lj. se vozim iz Kranja. Podjetje mi vrne stroške primestnega prometa do Šiške (avtobus iz Kr. namreč ustavi na postaji Kino Šiška od katere imam do službe še par km oz. 4 postaje). Zanima me ali so mi dolžni plačati tudi mestni promet?

Najlepša hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Pet 08 Apr, 2005 19:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

Povračilo stroškov v zvezi s prevozom ureja Uredba o višini povračil stroškov v zvezi z delom in drugih dohodkov, ki se ne vštevajo v davčno osnovo.

Uredba določa:

Povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja, do višine stroškov javnega prevoza od običajnemu prebivališču najbližjega postajališča do mesta opravljanja dela, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča.

Iz česar sklepam, da bi vam vsekakor, v kolikor dela ne opravljate dela v Šiški ampak v centru Ljubljane, pripadalo plačilo javnega prevoza od Kranja do centra ljubljane. Ne razumem, zakaj bi morali izstopiti pri Kinu Šiška (od koder je še vsaj nekaj km do centra, saj verjetno pelje do centra mesta), razen če seveda morate prestopiti za kak avtobus, ki pelje v Bežigrad ali na kak drug konec Ljubljane. Za ta del poti vsekakor potrebujete mestno vozovnico in to mislim, da vam je delodajalec dolžan plačati.
Nazaj na vrh
Dman
PrispevekObjavljeno: Sob 09 Apr, 2005 11:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2005 13:26

Se strinjam. Prav bi bilo: Mestna vozovnica za Kranj + primestna vozovnica Kr - Lj (center) + mestna vozovnica za Lj. Seveda je pri vseh vozovnicah treba upoštevati pravilo o oddaljenosti. Če bi živeli v Laborah in bi delali ob Kinu Šiška vam po mojem pripada le primestna vozovnica Kr(Labore)-Lj(Šiška).
Nazaj na vrh
snuf24
PrispevekObjavljeno: Pon 11 Apr, 2005 11:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2005 11:32

Najlepša hvala za vaš odgovor. Delam v Šiški. Avtobus iz Kr. ustavi na postaji v Šentvidu in na postaji Kino Šiška. Podjetje v katerem sem zaposlena pa je točno nekje na sredi med tema postajama. Do vsake je približno 2 do 3 km. Torej sem upravičena do plačila mestnega prometa?

Kaj pa je s tem, da mi privatnik lahko plača le 60% vozovnice?

Še enkrat hvala.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu