Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Kaj če nisem omenjen v oporoki?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
dalmata
PrispevekObjavljeno: Čet 18 Maj, 2006 21:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2006 22:39

Lani aprila je umrl oče. Z mamo sta živela v stanovanju, ki je njuna last. Mati je gospodinja in je prejemnica očetove pokojnine. Gotovino na banki sta pred njegovo smrtjo prenesla na njeno ime. Nanju je napisana tudi garaža. Druge imovine nimata. V začetku junija sem vabljen na zapuščinsko razpravo. Imam 8 let mlajšega brata, ki, tako kot jaz, živi s svojo družino. Kolikor vem, je oče pred smrtjo napisal oporoko. Mati pravi, da ne ve, kaj je v njej, brat pravi enako. Vse v zvezi s smrtovnico je opravil lani mlajši brat, pred oddajo le- te smo se z mamo le usedli in ugotovili, da je denar na njenem računu in kaj imata v lasti. Zanima me, kaj lahko pričakujem na zapuščinsko razpravi, kaj mi po zakonu pripada, ne glede na oporoko? Če je oče z oporoko vse zapustil materi in bratu, ali lahko kaj ukrenem, razen pravdanja? To najbrž dolgo traja in za vedno poruši odnose.
Hvala za odgovor.
dalmata

Ema
PrispevekObjavljeno: Sob 20 Maj, 2006 8:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

V kolikor je oče napisal oporoko in vas v njej ni upošteval, vam pripada nujni delež in sicer glede na to, da ste dediči trije ( mati, brat in vi) 1/6 celotne zapuščine.

V kolikor pa oporoke ni, pride v poštev dedovanje po zakonu, v primeru katerega pa dedujete 1/3 zapuščine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu