Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  pravica do vojne odškodnine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mirot
PrispevekObjavljeno: Tor 28 Jun, 2011 19:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2011 18:42

Spoštovani!
Kaj mi svetujete v naslednji zadevi:
moji starši so imeli na Hrvaškem v Sukošanu pri Zadru vikendico, ki so jo leta 1992 v zadnji vojni Hrvati namerno minirali in porušili. Moj oče je bil namreč slovenski državljan srbske narodnosti (živeč in delajoč v Sloveniji od leta 1945).
Po hrvaški vojni je bila klima do Slovencev, sploh pa do Srbov sovražna, zato moj oče do svoje smrti leta 1997 ni ukrenil ničesar. Po zapuščinski razpravi je po njem bivšo vikendico oz. kar je od nje ostalo (parcela) podedovala moja mati, ki je takrat poskušala na hrvaških uradih stvar prijaviti, a zaman, vsi so se izmotavali, da niso pristojni. Lani pa ji je neka nemška državljanka srbskega rodu povedala, da se je njej zgodilo isto in da je državo Hrvaško tožila na mednarodnem sodišču v Strasbourgu in spor dobila. Izplačana ji je bila tudi že vsa odškodnina.
Sprašujem kaj mi svetujete, da bi tudi moja mama prišla do odškodnine? V kolikem času je sploh treba sprožit postopek, da ne zastara? Preko katerih institucij peljati zadevo v Strasbourg - slovenskih ali hrvaških? Najeti hrvaškega ali slovenskega odvetnika?
Najlepša hvala in lep pozdrav! BT
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu