Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Zapuščinski postopek
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aarzzo
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Sep, 2011 15:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2011 8:54

Zanima me kako se da čimprej urediti dedovanje po pokojni ženi. Skupaj s pokojno ženo sva imela hišo ter vikend. Sedaj pa imam 20.9. vabilo na zapuščinski postopek - hiša bo pripadala hčerki, vikend sinu. Ker imamo kupca za vikend že, me zanima koliko časa traja, da se zapuščinski postopek uredi, ker bi radi vikend kar najhitreje prodali. Se da kam obrniti, da se npr. lastništvo prenese name, potem pa bom jaz 1/1 lastnik in bom lahko prodal vikend, ker je potrebno dati še na oglasno desko (ker je kmetijsko zemljišče). Skratka, kako najhitreje urediti postopek po pokojni ženi, da ne bomo predolgo časa čakali in na koncu še izgubili kupca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
misona
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Sep, 2011 17:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2010 14:12

Domnevam da je oporoka napisana,ker pravite da hišo dobi hči in vikend sin.Vse se bo namreč z dokazili uredilo že 20.09.Glejte da vsa dejstva navedete in se zadeva zaključi.Čez kakšen mesec dobite sklep o dedovanju..

Če se kupcu tko močno mudi ga naj da aro...sicer pa žal ni resen..prosite ga naj razume dejstva in ne bo komplikacij..

Me pa skrbi dejstvo da vi ne dobite ničesar? Tale vikend na vas pisat in ne vem kaj..kako da niste to naredili takrat ko ste "pisali" premoženje na otroka..?
Nazaj na vrh
monaliza
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Sep, 2011 18:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 21:51

Kolikor jaz vem, je dobro imeti neko stvar v posesti (v vašem primeru vikend) najmanj 3 leta, ker drugače se plača zelo visok davek na dobiček, ker je videti kot preprodaja (kot z avtomobili).

Davčna bo zelo vesela, če prodaste takoj, vi pa verjetno ne kar se davka tiče.

LP Very Happy
Nazaj na vrh
marjanca
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Sep, 2011 20:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2005 19:35

Čim prej ne bo šlo... 20.9. imate zapuščinsko obravnavo in edino kar vam preostane je, da počakate na sklep in nato še na pravnomočnost. Ne vidim razloga, da se lastništvo prenaša na vas in potem prodaja, ker isto to lahko naredi sin. Razen, če imate drugačne interese...

V kolikor namreavate vikend prodati, navedite na zapuščinski realno vrednost, ker boste na razliko plačali davek na dobiček. Tista tri leta posesti ne igrajo nobene vloge. Tri leta morate dejansko živeti v nepremičnini, ki ima mimogrede tudi naslov, da ste oproščeni plačila tega davka.

V lasti morate imeti nepremičnino 25 let, da ne boste plačali davka na dobiček!

LP
Nazaj na vrh
monaliza
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Sep, 2011 21:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 21:51

marjanca je napisal/a:
Tista tri leta posesti ne igrajo nobene vloge. Tri leta morate dejansko živeti v nepremičnini, ki ima mimogrede tudi naslov, da ste oproščeni plačila tega davka.

V lasti morate imeti nepremičnino 25 let, da ne boste plačali davka na dobiček!LP

Hvala za pojasnitev.

LP Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: