Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  Poročen s tujko v tujini
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Vulc
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Okt, 2011 19:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2011 18:36

Pozdravljeni,

Letos sem se poročil v tujini, natančno v Dominikanski Republiki (žena je državljanka Dominikanske Rep.). Sam sem državljan Slovenije. Sedaj pa bi rada uredila papirje za skupno življenje v Sloveniji.

Probala sva že oddati na Italijanski ambasadi za turistično vizo vendar so ji brez razloga oz razlage zakaj ne, zavrnili prošnjo.

Na UE so mi rekli, da jaz osebno ne morem vložiti vloge za ženo, sicer ne vem zakaj, ker če bi bil delodajalec pa lahko? Nakar sem dobil odgovor od konzulata v Argentini, da pa je to moja državljanska pravica, in da je to najlažji način.

Prosim, če mi poveste kaj naj storim in ali lahko jaz osebno oddam vlogo ali ne?

Vnaprej najlepša hvala za odgovor.

P.S.: Poročni list je že prepisan v register v SLO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzo
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Okt, 2011 22:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 13:02
Kraj: goriška

ti vloži na konzulat slovenije ki zastopa dominikansko republiko vlogo za izdajo vizuma zaradi združitve družine. potem boš na ue zaslišan istočasno bo ona na veleposlaništvu ki zastopa slovenijo tam doli. če bo vse vredu da ste se poročili da boste živeli skupaj in da ne gre za namišljeno poroko samo zaradi papirjev bi vizo dobila in prišla v slovenijo. ko pride v slovenijo boš na ue kjer živiš dal vlogo za pridobitev začasnega prebivališča za ženo. to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu