Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  pritožba na sklep se zavrže
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bushka0
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Sep, 2013 16:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2013 15:21

Pozdravljeni,

Pritožbo so mi zavrnili, ker sem se pozabila podpisati. Kaj lahko še storim, izvršilni oddelek je storil napako in ni upošteval vseh poslanih dopisov, da bi izvršitelj dolžniku rubil.

Začelo se je tako, da so mi najprej s sklepom zavrgli rubež na premičnine, češ, da nisem od takrat pa do takrat predlagala ponovni rubež.

To ni res - poslanih dopisov na sodišče je bilo 4.

In sem se seveda pritožila. In ker sem se pozabila podpisati, so pritožbo zavrgli. Češ, da me niso dolžni opominjat, da sem se pozabila podpisati(336.člen ZPP v zvezi s 15.členom ZIZ) - kao se ne uporabljajo določila 108.člena ZPP v zvezi s 15.členom ZIZ

Zdaj imam spet 8 dnevni rok za pritožbo na ta novi sklep.

Imam še sploh kaj šans - zdaj če se pritožujem, itak to nima nobene veze s prejšnjim sklepom, ali pač?

Lahko sprožim nadzorstveno zoper oddelek?

+ zanima me še sporožitev nazdora zoper izvršitelja..

Hvala Wink

EDIT: Naj samo še povem, da je dolžnik v času postopka izvršbe odtujil svoje premičnine z namenom oškodovanja upnika - kljub opozorilom sodišča naj ukrepa, niso storili nič - bo nadzorstvena dovolj? lahko zahtevam priglasitev kakšnih stroškov, glede na to, da je celotno sodišče namensko oškodovalo upnika (jaz sem zakoniti zastopnik)

Pa še nekja - v času izvršbe je dolžnik spremenil naslov stalnega bivališča v državo bivše jugoslavije - se moram zdaj obrniti na ministrstvo ali vztrajam še kar pri tej izvršbi..

namreč ne vem ali naj jo zdaj odložim za nekaj časa - skrbi me namreč zastaralni rok posameznih obrokov.. če jo odložim, jo zamrznem? - gre se za preživnino - izvršba je neuspešna od leta 2012; in zahtevam izvršbo potem v tisti državi, kjer trenutno prebiva?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Sep, 2013 21:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Problemi nastajajo, ker se zastopaš sama in ker postopka, pa ne samo izvršilnega, ne poznaš. Posledično napačno reagiraš in se ti zdi, da bodo razne vloge rešile stvari, ki se v izvršilnem postopku ne rešujejo.
Omenjaš oškodovanje upnikov - vendar se to ne rešuje v izvršilnem postopku, temveč s tožbo v pravdnem postopku.
Omenjaš dopise - vendar v izvršilnem postopku tega nimaš kaj pošiljati - imaš vloge, imaš predloge, vse z določenim namenom in vsebino in ne kar nekaj.
Kaj ti pomaga nadzorstvena, če pa sama delaš stvari narobe?
Ali pa nadzor nad izvršiteljem...

to je kar nekaj. V glavnem zaradi nepoznavanja stvari.

Nato pišeš o zastaranju in odlogu... ne bi škodilo razumevanje o tem, kaj zastaranje sploh je in povezava s postopki, ki so v teku...

v glavnem kar nekaj in si ne predstavljam, kako boš to zvozila skozi, če se bere, kot da nimaš zadostnega znanja -edino škodo boš naredila upniku na ta način.

Beri ZIZ, OZ, ZPP, sodno prakso, če misliš delati stvari sama.

Zakon o mednarodnem zasebnem pravu, recimo, potem poglje malo pravno teorijo o pristojnostih držav na svojem ozemlju in o tem, kako lahko država vodi izvršbo v tujini (nikakor).

V glavnem tole tako ne bo šlo - bo treba odvetnika ali pa ne bo nič.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Sep, 2013 21:51  Odgovori s citatom

Problemi nastajajo, ker se zastopaš sama in ker postopka, pa ne samo izvršilnega, ne poznaš. Posledično napačno reagiraš in se ti zdi, da bodo razne vloge rešile stvari, ki se v izvršilnem postopku ne rešujejo.
Omenjaš oškodovanje upnikov - vendar se to ne rešuje v izvršilnem postopku, temveč s tožbo v pravdnem postopku.
Omenjaš dopise - vendar v izvršilnem postopku tega nimaš kaj pošiljati - imaš vloge, imaš predloge, vse z določenim namenom in vsebino in ne kar nekaj.
Kaj ti pomaga nadzorstvena, če pa sama delaš stvari narobe?
Ali pa nadzor nad izvršiteljem...

to je kar nekaj. V glavnem zaradi nepoznavanja stvari.

Nato pišeš o zastaranju in odlogu... ne bi škodilo razumevanje o tem, kaj zastaranje sploh je in povezava s postopki, ki so v teku...

v glavnem kar nekaj in si ne predstavljam, kako boš to zvozila skozi, če se bere, kot da nimaš zadostnega znanja -edino škodo boš naredila upniku na ta način.

Beri ZIZ, OZ, ZPP, sodno prakso, če misliš delati stvari sama.

Zakon o mednarodnem zasebnem pravu, recimo, potem poglje malo pravno teorijo o pristojnostih držav na svojem ozemlju in o tem, kako lahko država vodi izvršbo v tujini (nikakor).

V glavnem tole tako ne bo šlo - bo treba odvetnika ali pa ne bo nič.
Nazaj na vrh
bushka0
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Sep, 2013 23:23  Odgovori s citatom

hvala za nasvet. vendar vsi poslani dopisi, razen teh bili upoštevani kot predlogi.. vsak poslani dokument je imel formalno obliko.. v vsakem se je pozivalo sodišče, da naj ponovno opravi rubež premičnin!

malo je neumestno in neprimerno, da mi žugaš s prstom in me obsojaš, da povzročam škodo svojemu otroku.. na sodišče je bilo poslanih več kot 20 dokumentov.. prijavljeno je kaznivo dejanje po 194 KZ.. z ustavo si lahko rit obrišem, pa potem še s kakšnimi odvetniki, tožilci in sodniki .. Very Happy vse sem jih jaz dala skoz, pa ni še konec! Twisted Evil

če mi lahko odgovoriš konkretno na vprašanje:
če jaz pošljem dopis, ki je obenem poziv za odgovor glede samega primera, mi je sodišče dolžno odgovoriti?

zadeva se vrti okrog podpisa, ki je bil narejen računalniško - na žalost pozabila podpisati (lapsus).. zaradi tega je pritožba zavržena - odgovori mi konkretno - lahko kako to izpodbijam? in če ne, se rubež na premičnine pač zaključi.

predvidevam, da ponovni rubež v istem samem postopku ne more biti ponovno predlagan, ali pač? sicer, je po vsej logiki vložiti bolje novo izvršbo z novo nastalim in starim dolgom, in s staro izvršbo zaključiti.

za tvojo nadaljno pretencioznost se ti zahvaljujem Laughing
Nazaj na vrh
bushka0
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Sep, 2013 23:35  Odgovori s citatom

fan2 je napisal/a:

To se pravi, da imam opravka s šarlatanskim sodiščem.. namreč dolžnik je prijavil stalno prebivališče sredi kaznivega dejanja (sicer drug postopek), pa vendar, se je izvršilni oddelek okrajnega sodišča spomnil, da bi preveril stalno prebivališče (pozivala pa sem jih jaz! - prav tako sem jih opozarjala, da bo spremenil stalno prebivališče) in zdaj imam v sklepu izvršbe zapisano stalno bivališče v državi bivše juge.,.

po vsem povedanem - bodo postopek slej ko prej zaključili, in bo izvršba neuspešna, ker več ni prijavljen v RS..

- prosim za konkretno čtivo odebeljenega besedila.. če te ne bo zmanjkalo, mi lahko pošlješ link na PM. rahlo se mi mudi - na voljo nimam vseh 8 dni - zgolj 3

- MDDSZ naj bi bil posredovalni organ pri izterjavi preživnin v tujini..Konvencija o izterjavi preživninskih zahtevkov v tujini velja samo za EU ali velja tudi za države bivše juge?
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Okt, 2013 6:32  Odgovori s citatom

Nisem zmanjkal, je bila noč vmes - lahko predlagaš ponoven rubež, vendar če ne veš, ali premičnine so, potem ga ne predlagaj, ker bodo samo stroški z izvršiteljem.

Glede drugega odbeljenega teksta - morali ti bi odgovoriti, vendar če pogledaš, da ima izvršilna pisarna letošnjih spisov po omarah na vseh štirih stenah (da ne govorimo o ostalih letih), ljudi pa en par, potem je dokaj jasno, dane morejo vsega podelati.

Izvršilni postopek zna biti komplicirana zadeva - zato bi bilo dobro....

Računalniški podpis - skeniran? Jaz ga uporabljam vedno in do sedaj nisem imel problemov. Recimo - če vprašaš ali lahko spodbijaš, potem je odgovor lahko, če pa uprašaš, ali boš uspela, potem je odgovor verjetno boš. Če boš vložila pritožbo samo zaradi tega, pa lahko istočasno vložiš nov predlog z novim sredstvom izvršbe, potem naredi slednje.

Itak da žugam. Sem navajen žugati tam, kjer vidim, da si ljudje delajo škodo.

Glede tretjega? odebeljenega teksta - če dolžnik spremeni bivališče, se postopek poenostavi do te mere, da postane vse skupaj hitro pravnomočno - dolžnikov problem je sprememba prebivališča in on je dolžan prijaviti spremembo naslova. Če ne pač tvega, da bo nastopila fikcija vročitve, kar pa je upniku v korist in tak upnik ne bo šel prijavljati spremembe naslova, ker si bo samo zakompliciral življenje. Vročanje v tujino je muka in lahko traja zelo zelo dolgo. Kar pa ti ni v interesu.

Če so razumela, da država ne bi smela postopati, to drži recimo glede tega, da našega izvršitelja ne smemo poslati rubiti v tujino, lahko pa dolžniku vročamo pisma v tujino... kar je daleč od tega, da bi bilo sodišče ocenjeno kot šarlatansko...

Tako je sklep, da bodo postopek kar zaključili, ker ni več prijavljen tukaj, napačen...

Tebe bolj zanima, kje ima, če ima, kaj premoženja. In to moraš ugotoviti predenj vložiš predlog za rubež premičnin, ker da ti bo to ugotavljal izvršitelj, bo drago stalo (pa še nekateri imajo prakso, da prvič ne zarubijo nič, ker so kao vrata zaklenjena, pa je potreben nov predlog, s katerim nato sodišče dovoli nasilen vstop itd. itd.)

Konvencija - EU nima pristojnosti v državah, ki niso članice...

Če nima pri nas nič - potem moraš začeti postopek v državi ex juge, v kateri ima kaj - če ima - kar potegne za sabo priznanje tuje sodne odločbe (tvoje sodbe) v tuji državi in vložitev predloga za izvršbo tam.
Nazaj na vrh
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Okt, 2013 6:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

...za začetek podaj predlog na sodišče za odlog izvršbe za tri mesece ali pa dve leti (kot ti pač paše) in potem nadaljuj ali ponovno odloži

bushka0
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Okt, 2013 22:04  Odgovori s citatom

zdravo,

hvala vama za odgovore, napotke in usmeritve. Wink Odločila sem se, da ne bom ugovarjala glede podpisa, ker je podpis bil računalniško narejen (ne skeniran, vendar računalniško le napisan - v nekem drugem fontu). Torej rubež na premičnine se ustavi, kot velja že iz prvega sklepa.

Dolžnik je v času izvršbe iz leta 2011 in ko je bil sklep poplačan, odtujil premičnine, potem je bila vložena druga izvršba za leto 2012.. torej dolžnik je najverjetneje prodal te premičnine - vendar je še zmeraj lastnik nekih drugih - nekaj istih, ki pa žal niso bile rubljene, čeprav večkratnim pozivom sodišča.. žal je bila mojemu otroku storjena krivica, zato sem hotela na vsak način, da bi dolžnik moral zato odgovarjati (namreč v kolikor bi izvršitelj takoj stopil v akcijo, bi jih zaplenil - in ker ni, je dolžnik izkoristil priložnost, da se jih znebi) - prav tako ni vstopil v hišo, kateri lastniki so njegovi starši, čeprav je tam bil prej prijavljen .. nisme pa prejela nobenega ugovora tretje osebe..

Ker je dolžnik malo tu in malo tam, verjetno uporablja prevozno sredstvo, ki pa je najverjetneje pisano na družinskega člana. Celotna zadeva je bila dobro splanirana z njihove družine. Zdaj pri izvršbi očitno ne morem nič, bom pa to povedala na obravnavi, ko se bo obravnavalo kaznivo dejanje. Dokaze imam, datumi so tudi vsi jasni.

Vseeno pa moram vprašati(imam še nekaj nejasnosti) - če je prvi obrok neplačane preživnine zapadel aprila 2012 in je zastaralni rok vsakega obroka 3 leta.. (sodna praksa višjega sodišča) ali to pomeni, da mi ta ta prvi obrok zapade aprila 2014? Odobrili so mi tudi zavarovanje od vložitve predloga (maja 2012) za 1 leto - kar pomeni, da je zavarovanje poteklo maja 2013..

Namreč, ko sem klicala na izvršilni oddelek še pred časom, in sem se z uslužbenko pogovarjala o tem, da je malo verjetno, da mu bo rubežnik sploh kaj rubil, sem ji rekla, če dam odlog, da obrok zapade v treh letih.. rekla je brezveze saj je še tukaj TRR in obroki naj bi zastarali v 10 letih..

Kdo ima zdaj prav?

torej...

zdaj je ostal le rubež na TRR.

Ali je smiselno, da zadevo pustim, čeprav lahko TRR kadarkoli zapre..ali se raje zavarujem, pa dam odlog za 2 leti?

ali je 2 leti maximum? in ali se v tem času kopičijo obresti in ostala že zamujena preživnina?

ali pa če umaknem izvršbo in potem dam ponovno predlog čez kakšni dve leti s še s tistim obrokom, ki bi lahko zapadel? ali oni to časovno seštevajo med sabo, ali se z novim predlogom vse štarta od začetka?
Torej, če prav razumem, mi ta obrok od aprila 2012, ne zapade - če je narejen odlog?

in še za konec glede kaznivega dejanja - ali se pri priglasitvi premoženjskega zahtevka zaradi kaznivega dejanja neplačevnje preživnine lahko priglasi ta nastali dolg ali kaj drugega? kaj bi se lahko štelo za premoženjski zahtevek pri neplačani preživnini? .. travme in psihične bolečine in ponavljanja iste zgodbe tako pred tožilko in preiskovalno sodnico verjetno ne štejejo? Laughing
Nazaj na vrh
bushka0
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Okt, 2013 12:35  Odgovori s citatom

Okej malo sem prebrala in dognala.. da je bolje, če sodišče samo usatvi izvršbo..

ker je ostal samo rubež TRR, in če prilivov v treh mesecih ni na ta račun (141.čl ZIZ), se bo ustavil tudi rubež na TRR..

kaj je zdaj za otroka bolje? da se izvršba ustavi ali da sami damo predlog za umik ali damo odlog? časovni odlog ni glih definiran, tako da lahko dam tudi za 10 let če hočem..

problem se zatakne pri preživninskem skladu, ker oni nakazujejo teh 73 EUR, ki jih moram jaz utesniti tekom postopka.. in sem včeraj tudi poslala še eno od utesnitev..
zdaj če jaz dam umik, ne vem, če bodo oni izplačevali še naprej (ker ne vem kaj točno bo pisalo v sklepu.. da ne bo slučajno pisalo, na željo upnika se umika predlog za izvršbo.. )
vendar v kolikor dam umik, se vsa izvršilna dejanja razveljavijo ..kar je super ne.. to pomeni, da lahko čez par let damo ponovni predlog in zajamemo tisti obrok od aprila noter..

ne vem no - sem v dilemi, kaj mi predlagate?

P.S. aja pa še neki.. ne vem sicer kako bo to zgledalo pri sodnici, ko vzporedno teče postopek zaradi kaznivega dejanja 194.čl KZ, če ja zdaj umaknem izvršbo.. res pojma nimam kaj naj naredim..

pa še neki.. zastaralni rok posameznega obroka je kao 3 leta.. kako naj naredim, da obrok nikoli ne zastara - je to vlaganje novega izvršilnega sredstva vsako drugo leto? Otrok je star 4 leta. Dolžnik bo enkrat dedič nepremičnine.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu