Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Bolniška zaradi iste bolezni
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mmarjan
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Dec, 2011 17:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:42

Pozdravljeni,
dobil Bellovo parezo in začel bolniško 24.oktobra.
Po 3 tednih počitka in terapij, sem naveličan in z rahlim izboljšanjem odšel nazaj na delo 14.novembra.
1 teden službe je zgleda opravil svoje in stanje se je poslabšalo, tako da sem v ponedeljek 21.novembra klical osebnega zdravnika in le-ta mi je dal datum, naj se 23. oglasim pri njem. 23.me je opozoril da mora zadevo predati komisiji in jo je, vendar me ni o ničemer podučil, kako recimo ravnati z odločbo itd(bilo je namreč prvič, da sem bil na tako dolgi bolniški).
25. novembra so mi z komisije poslali odločbo, ki pa je zaradi spleta okoliščin(stari naslov po selitvi in dopust sosedov, ki so me pozno obvestili o prispeli pošiljki) nisem prejel so 29.novembra. Takrat sem jo tudi prebral (pisalo je da mi odobrijo bolniško od 23.-25.novembra).
Ker mi ni bilo čisto jasno, bil sem namreč doma že drugi teden, sem v petek 02.decembra povprašal osebnega zdravnika, kaj meni o tem, ta pa me je obtožujoče spraševal kaj torej počnem doma, če pa imam odločbo za samo dva dni.
Potem sem klical na ZZZS, kjer sem obrazložil zadevo, imenovani zdravnik pa mi je povedal, da je na podlagi opisa delovnega mesta (ki je bil popolnoma napačen, saj ne sedim v pisarni, kot je bilo tam zapisano, ampak sem tudi na terenu) določil 2dni.
Nato se je po pritožbi odločil da mi zadevo odobri do 29.ko sem prejel pošto, vendar ne krije pa 21.in 22.novembra (ker se šteje od takrat ko prideš osebno k osebnemu zdravniku) ter 30. do 02. decembra (ker sem samovoljno bil doma, da podaljšam čas okrevanja in s tem izboljšam možnosti, da ne bi bilo na mojem obrazu posledic kasneje).

Bellova pareza je bolezen ki prizadane zunanjost obraza in da prida določene psihološke težave, kot tudi strah da prehajanje z mraza na toplo in obratno, lahko spet škoduje, kar sem mu tudi povedal, vendar brez uspeha. Birokratska naravnanost pa je botrovala k odločbi, ki mi bo sedaj najverjetneje pobrala dopust in bo treba čez praznike delati Sad

Vprašanje:
Arrow ali je moj osebni zdravnik, ravnal pravilno, ko je zadevo predal komisiji, glede na časovne intervale?
Arrow ali bi me moral zdravnik povabiti k sebi 21.novembra, in ne samo dati datuma, naj pridem 23.novembra?(najprej je napisal 21 nato pa spremenil na 23 v kartoteki)
Arrow ali lahko, glede na to da so zadevo po pritožbi sedaj poslali še naprej v Ljubljano, pričakujem ugodno rešitev zame, torej bolniška od 21.novembra do 02.decembra?
Arrow ali je opis delovnega mesta, v tem primeru tudi lahko faktor za uspešno pritožbo?

hvala za odgovore in LP

marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
El_juero
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Dec, 2011 22:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Kaže, da gre v vašem primeru za t.i. zakonski recidiv po 137. členu ZDR.
Če traja bolniška manj kot 30 delovnih dni, potem je prekinitev manj kot 10 delovnih dni in potem ponovno bolniška zaradi iste diagnoze = recidiv.
V tem primeru osebni zdravnik ni pristojen za ponovno vodenje bolniške od prvega dne dalje, ampak je to ZZZS, ker je plačnik te nadaljnje oz. ponovne bolniške.

1. Ja
2. Ja
3. Glede prvega dne bolniške je vprašanje, kaj sta se vidva z osebnim zdravnikm pogovarjala po telefonu in kaj je on zapisal na predlogu. Dejstvo pa je, da bi se morali 21. zglasiti pri njemu osebno. Če vam pa je dejal, da ste od 21. v staležu in da se naj pri njemu zglasite 23. na pregled, potem bi ZZZS to moral načeloma upoštevati, ker je to napaka osebnega zdravnika. Glede bolniške po prejemu odločbe se bo presojalo glede na dejansko stanje (zdravstveno stanje, delo).
4. Ja
Nazaj na vrh
mmarjan
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Dec, 2011 11:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:42

Najlepša hvala
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo