Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  povrnitev stroškov izterjave
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ygrego
PrispevekObjavljeno: Tor 29 Mar, 2005 19:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 19:03

Pozdrav,
od sodišča sem prejel skep v izvršilni zadevi v kateremje sodišče sklenilo, da moram upniku poravnati stroške rubeža čeprav le ta v zadnjih treh letih ni bill nikoli uspešen.
Upnik naj bi pravočasno zahteval povrnitev le teh po sroškovniku izvršitelja in kljub temu , da je bil rubež neuspešen jih moram plačati ?
Sodišče bi po zakonu ziz moralo o stroških izvršitelja odgovoriti v 8 dneh , odgovor pa je spravilo skupaj po 41 dneh . Je tudi to lahko razlog za zavrnitev sklepa ?
Po kolikem času sklep o izvržbi zastara ?
Nihče mi še tega ni jasno potrdil ; sam sem našel v ziz , da če po enem letu nešteto neuspešnih rubežev le ta ni izvršljiv zadeva zastara ?

Upam , da mi lahko odgovorite na več zastavljenih vprašanj.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justicia
PrispevekObjavljeno: Čet 31 Mar, 2005 7:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

V skladu z določbo 89.člena ZIZ lahko upnik, če se pri rubežu ne najdejo stvari, ki so lahko predmet izvršbe, oziroma zarubljene stvari ne zadoščajo za poplačilo upnikove terjatve, lahko upnik v roku enega leta od dneva prvega rubeža izvršitelju neomejenokrat predlaga, da opravi ponovni rubež.
Če upnik v tem roku ne predlaga ponovnega rubeža ali če rubež, predlagan do poteka tega roka, ni uspešen, sodišče ustavi izvršbo.

Ne glede na to, ali je bil rubež uspešen ali ne, je potrebno izvršitelju povrniti stroške.

Glede roka 8 dni, pa je vprašanje, kdaj je sodišče prejelo zahtevo, da odloči o stroških. Rok namreč teče šele od prejma zahteve. Vendar pa mislim, da to ni razlog za zavrnitev sklepa.

Sklep o izvršbi ne zastara. Sama izvršba se lahko vodi neomejeno dolgo, do končne izvršitve sklepa oz. ustavitve postopka iz drugih razlogov.

Izvršba v kolikor ni uspešna ( torej če ni uspešen rubež v enem letu) se izvršba ustavi.
Nazaj na vrh
Dman
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Apr, 2005 19:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2005 13:26

Osemdnevni rok za sodišče je instrukcijski.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu