Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  kako do vračila avansa?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
trebibor
PrispevekObjavljeno: Sre 07 Jun, 2006 21:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2005 12:30

Pri družbi A d.o.o. smo naročili blago. Za dobavo je bil pogoj plačilo avansa v višini 30% (cca. 3.000.000,00 SIT), rok za dobavo blaga pa 30 dni po plačilu avansa, kar je razvidno tudi iz računa za plačilo avansa.
Mi smo avans plačali že pred dobrima dvema mesecema, o naročenem blagu pa ni ne duha ne sluha. Večkrat smo jih klicali, pa se na telefon nihče ne oglaša.
Ker smo se tudi mi zavezali delo opraviti do določenega roka, smo morali blago kupiti drugje, zato naročilo pri A d.o.o. za nas ni več aktualno.
Zanima me, na kakšen način bi plačan avans lahko dobili nazaj, da nam ne bi nastajali še dodatni stroški? Ali lahko vložimo zoper njih izvršbo?
Ali nam preostane samo najetje odvetnika in vložitev tožbe?
Vsakega vašega mnenja ali pomoči bom zelo vesel in se vam že vnaprej zahvaljujem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stanka
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Jun, 2006 6:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2005 6:46

Svetujem vam, da si najprej pridobite informacijo o tem, ali je družba morebiti blokirana, v postopku stečaja ali likvidacije. To je osnovno vprašanje, ki ga morate rešit. Če je temu tako, potem hitro ne boste prišli do vračila avansa. Če vaši dopisi družbi ne zaležejo, po treba vložit izršilni predlog. Tega lahko vložite na sodišče tudi sami. Sicer pa svetujem odvetnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu