Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Davčna izvršba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Marjank
PrispevekObjavljeno: Pon 18 Apr, 2005 16:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2005 9:55

Danes sem od Davčne uprave prejel obvestilo, da moram v roku osmih dni plačati dolg v višini 5.000 tolarjev, ki je postal izvršljiv dne 27.6.2002 (gre za plačilo prispevka Kmetijsko gospodarski zbornici). Obveščajo me tudi, da kolikor tega v osmih dneh ne bom storil oziroma ne bom dokazal, da sem omenjeni znesek poravnal, da bo davčni organ da podlagi 128. člena ZDAVP-1 začel davčni izvršbo. Zanima me ali lahko to na kakšen način spodbijam ooziroma se morebiti sklicujem na zastaranje dolga.
Hvala za odgovor in lp

p.s. saj ni velik znesek, ampak butasto se mi zdi, da moram plačevati nekakšno članarino za zbornico, v katero se nisem včlanil sam, ampak me je samovoljno članila kar država.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Pon 18 Apr, 2005 19:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Večina članstva v naših zbornicah ( zdravniški, gospodarski, obrtni) je obvezno. Glede na to, da pravite, da vas je včlanila država, menim, da je tudi v primeru vas in " vaše" zbornica tako.

Svetujem vam, da raje plačajte teh 5.000,00 SIT, ker v kolikor bo davčna šla v izvršbo, bodo narasli stroški, ki jih boste na koncu koncev morali plačati vi. Mnogi so že poskušali ugovarjati obveznemu članstvu v zbornico, celo z ustavnimi pritožbami, vendar povsem neuspešno.

Zaenkreat je pač tako in zato je bolje plačati, kot da vam nastanejo dodatni stroški.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu