Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  prepozno oddana vloga za vpis otroka v vrtec
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lund
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jul, 2012 13:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jul 2012 13:27

Spoštovani,
Za vpis v javne vrtce je bil zadnji dan vpisa 31.3.12. To je bila sobota. Žal smo bili v tujini, ko sem se zavedala, da sem pozabila oddati vlogo za vpis otroka v vrtec. Takoj v ponedeljek sem jo nato lastnoročno odnesla v vrtec, vendar prošnje sedaj nočejo upoštevati, kljub temu, da bi zbrali dovolj pik za vpis. Pritožila sem se pismeno, da bi prošnja za vpis prispela po pošti isti dan kot pa sem jo dostavila sama. Vendar tega niso hoteli upoštevati. Otrok je bil že sprejet v javni vrtec prejšnje leto, vendar smo ga izpisali zaradi zdravstvenih razlogov.
Ali lahko karkoli naredim? Zdi se mi, da postopajo zares birokratsko. Obadva sva zaposlena v Ljubljani, živiva v Ljubljani in trenutno rešujeva situacijo z varuško na domu, ki vsake toliko časa manjka...
Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jul, 2012 13:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

lund je napisal/a:
Spoštovani,
Za vpis v javne vrtce je bil zadnji dan vpisa 31.3.12. To je bila sobota. Žal smo bili v tujini, ko sem se zavedala, da sem pozabila oddati vlogo za vpis otroka v vrtec. Takoj v ponedeljek sem jo nato lastnoročno odnesla v vrtec, vendar prošnje sedaj nočejo upoštevati, kljub temu, da bi zbrali dovolj pik za vpis. Pritožila sem se pismeno, da bi prošnja za vpis prispela po pošti isti dan kot pa sem jo dostavila sama. Vendar tega niso hoteli upoštevati. Otrok je bil že sprejet v javni vrtec prejšnje leto, vendar smo ga izpisali zaradi zdravstvenih razlogov.
Ali lahko karkoli naredim? Zdi se mi, da postopajo zares birokratsko. Obadva sva zaposlena v Ljubljani, živiva v Ljubljani in trenutno rešujeva situacijo z varuško na domu, ki vsake toliko časa manjka...
Hvala za odgovor

Birokratsko ali pa ne, pošteno ali pa ne,... stvar debate.
Če bi vajinega otroka sprejeli v vrtec, tako malo mimo v naprej določenih in jasnih pravil, bi pa izvisel nekdo drug, ki pa je v celoti upošteval pravila.
A to pa je v redu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jul, 2012 22:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

Citiram:
Pritožila sem se pismeno, da bi prošnja za vpis prispela po pošti isti dan kot pa sem jo dostavila sama. Vendar tega niso hoteli upoštevati.

Žal so ravnali pravilno. Postavljeni rok je bil prekluzivni in ne instrukcijski. Tudi če bi pismo poslala v nedeljo iz dežurne pošte, bi to bilo po roku, saj se gleda, kdaj je bila pošta oddana in ne kdaj jo je kdo prejel.

Drugič pa zadnji dan čeprav ob 23:59 na pošto v Mestni log in ne bo problemov.

Lp,

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu