Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  ugovor tretjega
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Želim si organizirane neposredne demokracije na internetu
da in verjamem, da je to mogoče
100%
 100%  [ 2 ]
da, ampak ne verjamem da je to mogoče
0%
 0%  [ 0 ]
ne, za to so politiki
0%
 0%  [ 0 ]
ne, ker smo ljudje ovce in je nevarno
0%
 0%  [ 0 ]
vseeno - sem politična zelenjava
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 2

khonsu7
PrispevekObjavljeno: Pet 29 Jun, 2012 22:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2012 21:46

Spoštovani!

V izvršilnem postopku zoper punco, s katero sva skupaj dobro leto, je rubežnik rubil izključno moje premičnine. Računalnik, xbox itd za kar imam račune in dokazljiv finančni tok. Hipotetično recimo da brez težav dokažem lastnino (realnost me vedno znova preseneča Smile ).

Po opravljenem rubežu v začetku aprila sem v 10ih (navadnih) dneh vložil ugovor tretjega na pristojno sodišče (priporočeno). V vednost sem iz veselja poslal isto dokumentacijo tudi upniku in izvršitelju, ki je obljubil, da bo dražba 15 dni od rubeža.

Z ugovorom tretjega sem kljub predhodnemu opozorilu izvršitelja (ki ga seveda okoliščine ne zanimajo in ga verjetno niti ne smejo) čakal zaradi zanimivega sklepa Višjega sodišča (VSL sklep I Ip 2500/2007) link: http://www.sodisce.si/vislj/odlocitve/39841/, ki pravi, da je ugovor tretjega mogoč šele, ko so znani predmeti rubeža. Relativno smiselno.

Po izdanem sklepu o plačilu sodne takse, njenem plačilu (tukaj smo se lovili s pošto in je šlo dodatnih 10 dni), s tem, da so bili vmes predmeti prodani, mi je sodišče ugovor zavrglo s spodnjo obrazložitvijo:
Glede na to, da so bile zarubljene premičnine, za katere tretji trdi, da so njegova last kasneje prodane in s tem izvršba glede premičnin končana, tretjemu sodišče ne more več nuditi pravnega varstva. Ugovor tretjega ni dovoljen ... (4 odstavek 58. člen ZIZ). Smile.

Kul. Upam, da mi sodišče sporoča, da mi ne more nuditi pravnega varstva le v postopku ugovora. Če je to mišljeno, da se morem pač sprijazniti s tem, da moja ustavno ščitena pravica do lastnine pač ne velja in da moram pri vračilu dolgov, katerih nastanek z mano ni vzročno povezan, participirat ker imam nekoga rad, mi je vse malo bolj kislo.
Možno tudi da sem se uštel in bi moral ugovor vložiti na sodišču in takoj plačati takso. Ampak vseh rokov sem se po moje držal (2 odstavek 64. člena). Ampak "po moje".

Ker sem laik, ki so mu pravna vprašanja v veselje bi rad tole zgodbo nadaljeval. Imate kakšen nasvet? Robe je bilo cca za 1000€ ampak lahko bi bilo pa tudi 15000 od kake druge uboge duše Smile.

Hvala vsem, ki ste brali to kolobocijo.

Lep pozdrav,
Klemen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sob 30 Jun, 2012 0:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Če te prav razumem, so prej prodali, kot razsodili o tvojem ugovoru. Punce po mojem ne boš terjal, drugega pa ni videti.

Nazaj na vrh
khonsu7
PrispevekObjavljeno: Sob 30 Jun, 2012 10:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2012 21:46

Priceless Twisted Evil
Nazaj na vrh
Saphir
PrispevekObjavljeno: Sob 30 Jun, 2012 11:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2009 9:28

Vse skupaj malo cudno. Najprej kako ko so znani predmeti rubeza? Izvrsitelj ob rubezu zapise predmete, ki jih je zarubil. Zapis je priloga zapisniku. Predmeti torej niso mogli biti neznani, razen ce izvrsitelj ni opravil svojega dela kot bi moral.
Drugic, v praksi se (ocitno je to odvisno od sodisca) drazba prestavi do odlocitve o ugovoru tretjega.
Mogoce cas za nadzorstveno pritozbo?
Nazaj na vrh
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Sob 30 Jun, 2012 12:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

Sam ugovor (dolžnika ali tretjega) brez hkratnega predloga sodišču za odlog izvršbe do rešitve ugovora, ne zadrži nadaljnih izvršilnih dejanj, zato je izvršitelj lahko prodal zarubljene predmete!

Lp,
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu