Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  poplačilo - umik izvršbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Upnica
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jul, 2012 7:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2012 10:48

Pozdravljeni,
zanima me, če ima kdo kak predlog, kako bi najbolj elegantno, brez dodatnih stroškov notarja ali odvetnika sprovedli plačilo dolga in hkrati umik izvršbe? Sem namreč upnica, ki ima na nepremičnini izvršbo. V kratkem naj bi prišlo do plačila dolga, hkrati pa dolžniki pričakujejo, da bi jaz istočasno umaknila izvršbo na sodišču (gre namreč za prodajo tretjemu). Predlagajo mi, da naj pri notarju deponiram umik izvršbe, vendar je to pogojeno z dodatnimi stroški (potni stroški in stroški notarja), poleg tega pa me vseeno malo skrbi, da ne bi prišlo do zlorabe, saj gre za notarja, ki ga ne poznam in je praktično na območju dolžikov. Sama imam tudi možnost preko portala e-sodstvo (e-izvršba), vložiti po elektronski poti, umik izvršbe.
Moj predlog je, da posredniku, ki skrbi za prodajo nepremičnine in je v stiku s kupcem, posredujem mojo pisno zavezo, da v primeru poplačila dolga, še isti dan oziroma najkasneje v roku treh delovnih dni, po elektronski poti umaknem izvršbo. Zanima me, če je tak dopis zadostno zagotovilo za kupca (ob morebitnem sporu, do tega sicer ne bo prišlo, ker nimam več energije za pravdanje ), da mi lahko zaupa in izvede nakazilo? Vse se bi dalo na daljavo izvesti v enem dnevu, saj so mi na banki zagotovili, da če je nakazilo izvedeno v dopoldanskih urah, je priliv na TRR viden še istega dne, jaz pa tudi lahko do 20e ure vnesem v sistem umik izvršbe.
Gre za kar precejšen znesek zato si ne upam reskirati, da bi ga po vseh kalvarijah na sodišču v finalnem krogu izgubila.

Za odgovore in predloge se v naprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jul, 2012 8:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

Res je, da bi lahko sklenili notarski zapis, v katerem bi vse to definirali in bi se vaše poplačilo, umik izvršbe in prenos lastninska pravica na novega kupca, izvedlo na osnovi tega zapisa, lahko vztrajate na vašem, torej ko prejmete denar, podate predlog za ustavitev izvršbe, lahko pa se tudi dogovorite, da vam kupec nepremičnine nakaže dolg (kar je dolžnik vam dolžan), vi umaknete izvršbo, po umiku pa kupec dolžnikom nakaže razliko kupnine.
Zavedati se morate, da dolžnik ni v situaciji, da bi vam diktiral in ukazoval!

lp,

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu