Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Tožba zoper povzročiteljice oz. Zvarovalnice Maribor
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
natasabrun
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Jul, 2012 18:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jul 2012 18:31

Pozdravljeni,
moje ime je Nataša in se obračam na Vas z vprašanjem oz. vprašanji.Vem da ste prezaposleni z bolj pomembnimi primeri,pa vendar me zanima,če bi bil moj primer vseeno lahko obravnavan.Zadeva pa je sledeča: Kupila sem novi avto,leta 2011,Hyundai i30,preko lizing hiše.Dne 29.04.2012 sem imela pravilno parkiranega pred blokom,nakar je ob 7.30 uri pridivjala gospodična Š.M. in se zaletela v moj avto.Na kraj nesreče je prispela policija ter ugotovila,da je povzročiteljica bila v precej vinjenem stanju.In tako sem začela urejevat vso potrebno dokumentacijo glede zavarovanj,lizinga,policijskega zapisnika,itd.In tako se je začel dolgotrajen postopek z Zavarovalnico Maribor,kjer sem ugotovila,da so z njihovo zavarovanko v tesnejših stikih,saj je gospodična direktorica ene firme v Mariboru.Na začetku so dolgo potrebovali,da so s policijske postaje poslali zapisnik Zavarov.Maribor pa se je s tem izgovarjala,da ne morejo ničesar ukrepat brez zapisnika.Ker ga na začetku niso hoteli poslat,sem morala po dolgem času ukrepat sama.Klicala sem na Ministrstvo za notranje zadeve v Ljubljano in s tem sem lahko že isti dan dvignila zapisnik.Že s tem sem izgubila 2 tedna.Nato so mi na zavarovalnici obljubili urgenten nadaljni postopek,ki je trajal do 23.maja.Kljub mojim prošnjam,če bi lahko čimprej uredili zadevo,so se izgovarjali na dopuste,izostanek cenilcev,....Nato so mi poslali prvo poravnavo v znesku 6.700 eur,kar se je meni zdelo mnogo premalo,saj imam lizinga za izplačat okoli 11.000eur,saj je bil avto nov(po nesreči so mi ga ocenili kot totalko).Pritožila sem se na ponudbo.In tako je spet trajalo 3 tedne,da so mi poslali drugo ponudbo(zvišano za 500eur).Že sama lizig hiša je klicala na ZM,kaj tako dolgo delajo,saj iz prakse vedo,da se to uredi v krajšem času,kot je bilo v mojem primeru.No,in končno podpišem drugo poravnavo,spet mi na ZM obljubijo,da bo denar nakazan lizing hiši v 2 dneh.Kar se seveda spet ni zgodilo.In spet smo čakali.Pred nekaj dnevi je bilo nakazilo izvršeno.Sedaj pa moram še doplačat razliko lizinga.Sicer upam da bom razbit avto prodala za toliko denarje,da odplačam moj dolg.
Me pa zanima naslednje:ali lahko jaz zoper povzročiteljice ukrenem kaj glede povrnitve stroškov?Saj največji problem je v tem,da živim v okolici Ptuja,svoj S.P.(gostilno) pa imam v Mariboru.In zaradi nesreče,sem morala koristit renta car z moje zavarovalne police(kjer je nastala t.i.škoda s police v znesku 230 eur).Bila sem oškodovana tudi s tem,da sem si morala poskrbeti dostavo materiala za obratovanje gostilne,kar sem do 29.04. opravljala sama.In z vsem tem sem ostala brez avta in denarja za nakup novega vozila,saj moja gostilna ne prinese nič kaj veliko dobička.Tudi ko se bo lizing izplačal,sem na precejšnji izgubi,saj se mi pri odplačilu ne všteje polog,ki sem ga dala za avto.In sedaj si že nekaj časa izposojam avto pri sorodnikih ali prijateljih,da lahko opravljam svojo dejavnost,katero moram v kratkem času tudi opustiti,saj sem veliko časa bila odsotna,ker se morala urejat papirje ali pa nisem imela prevoza do službe.Avtobusni prevoz je sicer bil,vendar ob nemogočih urah in povezavah,saj bi moral kar tri krat prestopit,da bi prišla do službe.

Vem,da nimam nič kaj pomemben primer,vendar sem vseeno prepričana,da se mi godi krivica.Ne vem,mogoče ker nisem tako premožna kot povzočiteljica nesreče in nimam takih "zvez" kot ona.Zato bi Vas prosila,če mi lahko vseeno kako svetujete,kaj bi lahko ukrenila,zoper povzročiteljice nesreče ali zoper Zavarovalnice Maribor.

Hvala za Vaš čas,Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu