Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  vracanje sredstev za specializacijo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
galactica2001
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Jul, 2012 21:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2011 17:37

Spostovani,

v zadnjem casu se veliko govori o tem, da bi specializanti morali vracati sredstva za specializacijo (za 6 let je to cca 25 000 eur) v primeru, da se ne zaposlijo v regiji, za katero specializirajo, ali Sloveniji.

Ker tovrstnega vracanja denarja ne poznajo v evropskih drzavah, me zanima ali je tovrstna klavzula sploh legalna (legitimna ni, to je jasno). V Nemciji vam npr. po koncu specializacije ponudijo delovno mesto ali pa ne, vi pa lahko sprejmete ali pa ne, brez denarnih kazni ali vracanja sredstev.

Po 6 letih specializacije tako morate ostati v isti regiji/drzavi za se 6 let. V tem casu se lahko veliko spremeni, lahko si ustvarite druzino v drugi drzavi.

Tovrstne zahteve po vracilu denarja oz po tako dolgoletnem delu na enem mestu se mi zdijo nesorazmerne in po mojem mnenju mejijo na krsenje clovekovih pravic.

Citiram:
23. člen
1. Vsakdo ima pravico do dela in proste izbire zaposlitve, do pravičnih in zadovoljivih delovnih pogojev in do varstva pred brezposelnostjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Jul, 2012 9:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Imaš tudi možnost ne specializirati, oz. si specializacijo sam plačat.
Za specializacijo si podpisal pogodbo, v kateri so pač določene zadeve zapisane.
Ni ti bilo treba podpisati, obstajajo tudi zaposlitve za zdravnike brez specializacije.

Ja, je grdo, ampak to je tudi edini način, da bolnica na Ptuju dobi novega zdravnika, vsi bi radi v Lj delali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu