Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Odškodninski zahtevek - upravičenost?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
drejc87
PrispevekObjavljeno: Sre 15 Avg, 2012 23:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2012 23:11

Spoštovani!

Pišem vam, ker bi rad vložil odškodninski zahtevek, vendar nisem prepričan, da sem upravičen do njega (po mnenju ene odvetnice pa bi baje moral dobiti odškodnino). Na hitro je bilo takole:
Lani septembra sem imel bolečine v trebuhu, grem k dežurnemu zdravniku, ki ne odkrije nič, vendar vseeno noč preživim v bolnišnici. Naslednji dan mi naredijo ultrazvok, kjer ne najdejo ničesar. Nato se po velikih bolečinah odločijo, da me bodo na slepo šli odpirat, če je slučajno slepič (katerega na ultrazvoku niso videli) in res je bil POČEN slepič. Prva stvar, ki me je zmotila je ta, da so mi vrezali cca. 10cm rano (prijatelj je bil enako operiran na slepiču, kjer mu rana meri cca 3,8cm in je lepo zarasla, razen majhna bela sled se vidi). Drugi problem se pojavi zaradi sepse, pri čemer mi prva kirurginja ni 100% odstranila razlitega slepiča oz. tekočine in me je normalno zašila. Šele ko je naslednji dan vztrajal drugi kirurg (na mojo srečo je bil družinski znanec), da me še enkrat odprejo in temeljito očistijo kar je ostalo, se je zadeva izboljšala oz. mi je dejansko na ta način rešil življenje, saj če bi čakali še dan ali dva bi lahko umrl zaradi sepse.
Torej zanima me ali je sploh mogoče v tem primeru zahtevati kakšno odškodnino ali tožiti kirurga...skratka rana je še vedno zelo vidna (je pa normalno zarasla) in bi skoraj potreboval lepotno operacijo za odstranitev brazgotine oz., da bi mi še enkrat napeli kožo...

Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

Hvala in lp!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu