Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  Pogodba o deljenju dobička spletnega nakupovalnega centra
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
shorvat
PrispevekObjavljeno: Pon 10 Sep, 2012 12:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jun 2006 0:18

Lep pozdrav,

sklepam pogodbo o deljenju dobička spletnega nakupovalnega portala in me zanimajo ključni členi take pogodbe.

Pogodbo sklepam s podjetjem, ki si "lasti" spletni nakupovalni portal in bom za njih urejal tehnične zadeve (posodabljal/dopolnjeval informacijski sistem tega portala)

Dogovor je sledeč: Sam dobim določen % od dobička (razlika med nabavno in prodajno ceno) v zameno za tehnična dela na portalu.

In v tej točki me zanima sledeče:

Lastnik - lastnik spletnega nakupovalnega portala
Izvajalec - sem jaz (mogoče fizična, mogoče pravna oseba - se še odločam)

1. Potrebno je določiti %, po katerem mi bo lastnik izplačeval določen znesek. Zanima me, če spodnje besedilo dovolj dobro pravno rešuje to problematiko:

Citiram:
Znesek plačila je razlika med nabavno in prodajno ceno izdelkov, ki se prodajajo v spletnem nakupovalnem centru.

Izvajalec bo za pogodbeno delo od lastnika prejemal plačilo, ki se bo izračunavalo mesečno in skladno s spodnjimi kriteriji:

- 50% zneska, če je znesek manjši ali enak 1.500,00 EUR,
- 750,00 EUR, če je znesek večji od 1.500,00 EUR in hkrati manjši ali enak 2.272,28 EUR in
- 33% zneska, če je znesek večji od 2.272,28 EUR

2. Zagotoviti moram, da lastnik ne bo prodal spletnega portala drugemu podjetju, ker s tem več nisem upravičen do deleža od prodaje. Spodaj:

Citiram:
Lastnik se zavezuje, da ne bo brez soglasja izvajalca prenesel/prodal/podaril spletnega nakupovalnega portala drugemu podjetju ali upravljalcu.

Na kakšen način si podjetje lasti določen spletni portal? Je pomembno, da si lasti domeno? Je potrebno, da si lasti strežnik (ali ima sklenjeno pogodbo o gostovanju), na katerem je spletni portal?

Trenutno si podjetje ne lasti niti domene niti strežnika. Moram pred podpisom take pogodbe od njih zahtevati, da odkupijo vsaj domeno?

3. Zagotoviti moram, da imam dostop do podatkov, iz katerih je razvidna nabavna in prodajna cena ter prodaja. S tem hočem zagotoviti, da bom dejansko dobil, kar mi po dogovoru pripada. Spodaj:

Citiram:
Lastnik zagotavlja, da bo izvajalcu v vsakem trenutku omogočal vpogled v poslovanje spletnega nakupovalnega portala in mu zagotovil vse potrebne dostopne podatke.

4. Podjetje (lastnik) ima tri lastnike. Ena oseba 33,4%, ostala dva po 33,3%. Se na pogodbo morajo podpisati vsi trije lastniki ali samo zastopnik podjetja? Kako lahko ugotovim, kdo je zastopnik podjetja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu