Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Doktor medicine dela - korumpiran!!!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
rookie007
PrispevekObjavljeno: Tor 11 Sep, 2012 21:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2012 21:31

Pozdravljeni!
Pred leti sem bil operiran za hernio disci L5-S1 - ledveni del...
Zaposlen sem v podjetju za nedoločen čas.
3 leta nazaj na zdravniškem pregledu pri firminem zdravniku sem bil ocenjen, zaradi operacije in mojega stanja, na sposoben za delo z omejitvami - dvigovanje max 10 kg.Letos sem pri istem doktoru zaradi potreb na mojem delovnem mestu dobil, da sem 100% sposoben opravljanja dela brez omejitev.
Pred pregledom sem namreč zavračal delo, ker vem, da sem ga fizično nesposoben opravljati in imam tudi omejitve, na kar sem tudi delodajalca opozarjal.
Na zdravniškem je doktor videl izvide, vedel za moje stanje(saj mi je 3 leta nazaj dal omejitev), povedal sem kaj sem prisiljen delati.Kljub vsemu temu sem dobil, da sem 100% sposoben za delo, brez omejitev!
Shocked
Na delovnem mestu se dviguje roba težja od 10 kg, celo več kot 50 kg in če hočem delo naredditi in zadržati službo, se tudi pregrešim in dvignem več kot lahko.Zaradi tega sem pred kratkim spet šel na bolniško, ker mi je spet prijelo živec v križu in posledično ostra bolečina v celi nogi, ki ne popusti brez počivanja.Po bolniški sem delal 2 dni in zopet se je ponovilo, tokrat v drugo nogo in spet sem na bolniški...
Tipična ponovitev hernie!
Upam le, da ne bo spet potreben operacijski poseg.

Zanima me, ali lahko tožim zdravnika medicine dela zaradi spričevala?
Kljub temu, da je vedel zgodovino moje bolezni, mi je dal 100% sposobnost.
Zaradi njega sem zdaj spet v neznosnih bolečinah in na ponovni poti za hernio disci...
Hvala za nasvete!
lp obupani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
El_juero
PrispevekObjavljeno: Sre 12 Sep, 2012 9:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

V zvezi z oceno MDPŠ bi lahko zahtevali njeno presojo s strani posebne komisije, vendar na lastne stroške in v dolocenem roku (mislim da v 15 dneh).

Sicer pa kakšen opis delovnega mesta je podal delodajalec?
Za kakšno delo imate sklenjeno DR?
Sta se z osebnim zdravnikom kaj pogovarjala v smeri invalidske ocenitve?
Nazaj na vrh
rookie007
PrispevekObjavljeno: Sre 12 Sep, 2012 10:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2012 21:31

Opis delovnega mesta enak kot pred 3 leti, med ostalim - dvigovanje težkih bremen, itd...
Gre se za delo skladiščnika, dela , ki spadajo sem, pa verjetno veste kakšna so.Delo je v težki industriji - premetanje, prelaganje, pakiranje, delo z viličarjem, v prisilni drži...
Vse to je bilo tudi v napotnici označeno.
Z osebnim zdravnikom sva tudi že na tem, da bova po ponovnem pregledu pri ortopedu začela z invalidsko komisijo.

Vem, da so bili izvidi namerno spregledani ali neupoštevani, ker mi je pred zdravniškim šef in direktor zagrozil, da naj se ne sekiram, da bom zdravstveno sposoben za delo za katero pravim, da nisem.

Hvala!
lp
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Sre 12 Sep, 2012 11:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Hja, žal nimam medicinskega znanja, da bi lahko pametoval glede pravilnosti ocene MDPŠ.
Načeloma sicer verjamem, da noben zdravnik ne bi upal zavestno podati nepravilne ocene, vendar po drugi strani so MDPŠ plačani s strani delodajalca ...

Morda bi lahko opravili samoplačniški pregled pri drugem MDPŠ in bi dobili informacijo za naprej. Mnenja lečečih zdravnikov so namreč le mnenja in priporočila, MDPŠ pa je tisti, ki poda dokočno oceno, za katero seveda tudi odgovarja.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sre 01 Feb, 2017 15:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

lahko delaš še naprej, ali pa obdržiš zdravje. nič ti ne pomaga denar če ne boš imel zdravja.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu