Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  Pravice nosečnice med bolniško
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Andreja150
PrispevekObjavljeno: Sre 31 Okt, 2012 21:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 21:04

Pozdravljeni,

že vnaprej se zahvaljujem za kakršenkoli "namig" ali nasvet. V službi, ko sem povedala za nosečnost se je začelo totalno šikaniranje s strani šefov (maile in dopise imam shranjene), v tem času sem zaradi stresa in vsakodnevnega dretja začela doživljat hude panične napade. Ob pregledu pri splošni zdravnici je le ta takoj zaznala kaj se dogaja in mi hotela predpisati antidepresive, odločila sem se da grem samoplačniško k psihiatru po drugo mnenje. V tem času sem še vedno hodila v službo.
Ta me je postavil pred dejstvo, da s takimi napadi in depresijo škodim sebi in otroku in me poslal takoj v bolniško. pravo mi je v tem času padla in dejansko so za mano prišle še druge stvari.
Prva odločba komisije je bila pozitivna, podaljšali so le za 14 dni. Psihiater je napisal ponovno mnenje in navedel vse simptome in glede da še nisem proti koncu nosečnosti je odvsetoval zdravila. Tokrat je komisija zavrnila. Rok za pritožbo imam 5 dni. In v tem času kot razumem moram iti v službo ali se dogovorit z delodajalcem.
Slednje seveda ni mogoče. Ob prejemu odločbe sem seveda spet doživela hud panični napad in zraven dobila še krče v maternici zaradi katerih so me obravnavali v porodnišnici. Tam je zdravnica zahtevala strogo počivanje zaradi še drugih stvari...nizka posteljica, zatekanje.

Pritožbo bom spisala sama. Vendar ne vem kaj naj naredim v tem času, v službo taka ne morem, ker bruham in doživljam napade, če samo pomislim na tisto tiranstvo. Ne iščem izgovorov za bolniško, rada bi samo doma v miru počakala na 8-i mesec nosečnosti, ko lahko začnem jesti antidepresive in se spopadem z vsem tem.
Če ostanem v tem času doma in upam, da bo komisija rešila pritožbo, kršim delovne razmerje?
Nekdo mi je omenil, da če imam nove simptome in novo diagnozo, da ti mora osebni zdravnik avtomatično spet dati bolniško kljub temu da je prejšnja odločba bila zavrnjena. Mogoče ve kdo kako je s tem ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu