Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Odpoved d.r.
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Pika
PrispevekObjavljeno: Čet 21 Apr, 2005 19:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2005 19:00

Pozdravljeni,
vesela bom odgovora oz.komentarja na naslednja vprasanja:
1. delodajalcu nameravam vrociti odpoved delovnega razmerja. Ker pogodba ni bila sklenjena, moram upoštevati odpovedni rok iz kolektivne pogodbe -30.dni. Delodajalcu nameravam predlagati krajši odpovedni rok in ga prositi za pisni odgovor, v kolikor se s tem ne strinja. Če mi na to ne odgovori, velja potemtakem krajši odpovedni rok?
2. do konca odpovednega roka bom porabila nekaj letošnjega dopusta, regresa pa še nismo dobili. Torej naj regres pričakujem od nove firme, porabljen dopust pa se bo odštel od novo določenega dopusta v novi firmi?
3. ugotovila sem, da sem na zavodu prijavljena pod napačnim delovnim mestom. Delodajalec je na prošnjo, da se to uredi, sicer pozitivno reagiral, vendar pa spremembe po nekaj mesecih in opominjanju še vedno ni. Kako naj to uredim? Prijazna opozorila očitno ne pomagajo.
Za odgovore vnaprej hvala!!!
Pika
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justicia
PrispevekObjavljeno: Ned 24 Apr, 2005 19:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

O vaših vprašanjih takole:

1. Mislim, da v kolikor delodajalec ne bo odgovoril v zvezi z vašim predlogom o krajšem odpovednem roku, velja po mojem 30 dnevni rok.

2. Letni dopust lahko koristite v soglasju z vašim delodajalcem. Pomembno je da bi nam zaupali, kdaj vam bo prenehalo delovno razmerje pri delodajalcu. V kolikor vam namreč preneha pred 01.07. vam pripada pravica do sorazmernega dopusta in zato imate tudi pravico do sorazmernega regresa. Sorazmerni del regresa morate dobiti najkasneje pred prenehanjem delovnega razmerja. V primeru, da boste torej prenehali z delom pri tem delodajalcu pred 01. 07. boste pri novem delodajalcu dobili preostanek regresa in predostanek dopusta, ki vam pripada ( seveda glede na njegove intene akte, vendar ne manj kot 4 tedne). V kolikor pa vam bo delovno razmerje prenehalo po 01. 07. potem imate pravico do celotnega regresa in tudi do celotnega dopusta, ki bi ga morali načeloma koristiti pri temvašem delodajlcu, v kolikor ne pride do dogovora med vašim delodajalcem in tisti, ki vas bo po prenehanju delovnega razmerja vzel v službo.

3. Gede prijave napačnega delovnega mesta, delodajalca opozorite pisno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu