Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  Oglaševanje tujega podjetja na spletu v Sloveniji
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jurero123
PrispevekObjavljeno: Pon 17 Dec, 2012 14:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2012 14:42

Lep pozdrav,

zanima me, če je dovoljeno oglaševanje tujega podjetja v Sloveniji, ki izdeluje spletne strani, internetni marketing, ipd.. V mislih imam Google Adwords, Facebook oglasevanje, .. Podjetje zaenkrat nima odprte podružnice v Sloveniji, jo bomo pa kmalu odprli. Radi bi začeli s poslovanjem že pred odprtjem, da se prepričamo, da je stvar dovolj dobičkonosna.

Hvala za odgovore,
Jure Rožman
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Pon 17 Dec, 2012 19:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

A se ti ne zdi, da se oglašuje polno tujih gospodarskih družb v Slo? Ene celo niso čist legalne npr. Pokerstars? Da o tem, da ima dotična sedež v davčni oazi, kot recimo še precej drugih, pa npr. stavnice itd., ki nimajo nič z nami, pa se oglašujejo.

Poslovanje v smislu prodajanja storitev ali izdelkov pa žal ne bo šlo drugače, kot z registracijo, kar pa itak opraviš v eni uri prek VEM.

jurero123
PrispevekObjavljeno: Pon 17 Dec, 2012 20:41  Odgovori s citatom

A ni tako, da se podružnico tujega podjetja odpre pri notarju? In da rabim uradne prevode raznih poročil, ipd...?
Nazaj na vrh
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Pon 17 Dec, 2012 23:15  Odgovori s citatom

Podružnica je drugu, to boš moral urediti pri notarju. Jaz sem mislil, da boš registriral gosp. družbo ala d.o.o. in pač posloval kot pravna oseba po našem pravu. Zakaj pa bi deloval raje kot podružnica? A je tak dogovor ali je kak drug razlog?

jurero123
PrispevekObjavljeno: Pon 17 Dec, 2012 23:34  Odgovori s citatom

Ce sem iskren sploh ne vem kakšne so vse možnosti, da omogočim poslovanje tujega podjetja v Sloveniji?
Nazaj na vrh
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Dec, 2012 0:22  Odgovori s citatom

Ja čist odvisno; lahko ustanovi tuja družba pri nas družbo z omejeno odgovornostjo ali recimo dvojno komanditno družbo, lahko pa zgolj registrira podružnico. Lahko ustanoviš družbo ti in pač skelenš poslovno sodelovanje s tujim partnerjem... razlika je v odgovornosti za poslovanje in obveznosti, v osnovnem kapitalu, v davkih, pa še kaj bi se našlo. Tako da moraš ti vedeti, kako bo potekalo poslovanje, kakšne cilje zasleduješ ti in tvoj naročnik oz. partner oz. tuja družba. Drugače obstajajo poslovni svetovalci, ne vem iz katerega kraja si ampak to je po mojem bolj primer zanje, recimo poglej kje v tvoji bližini je kak podjetniški inkubator, sicer pa vem da ima tehnološki park v Lj. neko svetovanje. Navadno se nekaj plača za to, pa vedet moraš okvirno kaj bi rad, mislim za kakšne posle gre.

jurero123
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Dec, 2012 11:08  Odgovori s citatom

Hvala za vse odgovore. V mislih sem imel, da bi storitve oglasevali in izvedli nekaj projektov pri katerih bi šlo plačilo direktno tujemu podjetju. Vem, da bo najverjetneje prišlo do dvojne obdavčitve, saj podjetje ni iz EU, ampak so cene že tako dovolj ugodne, tako, da to ne bi smel biti večji problem. Po nekaj projektih pa se bomo odločili kakšno obliko podjetja bomo ustanovili.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu