Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  nasvet kaj storiti
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pupa
PrispevekObjavljeno: Pon 04 Feb, 2013 17:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 12:09
Kraj: maribor

Žal sem tudi jaz v vazi, da spoznavam, kako zmotljivi so zdravniki, in kar je najhuje - prepotentni polni vase.

V čem je težava - septembra meseca sem se poškodovala (noga). Šla na urgenco, od koder so me poslali, da ni nič strašnega (RTG v redu), kljub temu, da hoja ni bila možna. Ker stanje po skoraj treh mesecih ni bilo bolje, grem nazaj. Ponovno RTG, spet vse ok. Prosim za UZ ali MR, kajti da so kosti v redu, je že prvič bilo jasno. Zdravnik se odloči, da mi da longeto ter bergle, če že trdim, da boli. Po 14 dnevih odstranitev, FTH (kjer mi fiziater reče, da gleženj nekaj ni v redu - ne mi rečt, to že vem jaz en čas!). Skratka - po terapijah nazaj na kontrolo, kjer ugotovi da je noga super in zdravljenje zaključi. Ko vprašam od kod bolečina, težave, otečenost - to so leta in revma. Super - do sedaj aktiven športnik, brez težav pokasira revmo ravno ob poškodbi.
No, ker še po skoraj 5 mesecih vedno ni bilo v redu, grem ortopedu ter na UZ - strgana tetiva, ogromen edem,... Žal ne morejo trenutno več nič, kot da čakamo kako se samoceljenje uredi. Če se težave ne uredijo čez naveč 3 mesece, nazaj, potem pa se bodo odločili kaj narediti. Žal pa naj brez operacije v najslabšem primeru ne bo šlo. Tudi ni rečeno, da se bo dalo kaj urediti - lahko ostane gleženj trajno deformiran in omejen. Upam, da nič od naštetega ne bo res, kajti potem je moja aktivnost športnika zakjučena - zaradi zdravnika, ki mi ni verjel oziroma bil preveč površen in v sebe zagledan. Kajti ob zadnji kontroli ter moji prošnji za pregled mehkih tkiv ne samo kosti, mi je zdravnik rekel, če ga jaz kot pacient želim učiti kako se zdravi ljudi!? No, očitno imam sedaj v rokah dokaz, da pacijenti več vemo, kot eni zdravniki. Kaj storiti sedaj, glede da imam dokaz napačnega zdravljenja, in bog ne daj, da bi bila potrebna operacija. In to v bolnici pri zdravniku, ki me je napačno zdravil?! Lahko kje zahtevam kakšno odškodnino? Zavarovalnica mi že prej ni hotela izplačati, ker je zdravnik napisal da me ne boli od poškodbe, ampak bolezni. Zaradi vseh teh zapletov ter prepotentnosti zdravnika želim sedaj ukrepati - zaradi nepravilnega zdravljenja, malomarnosti,.... Kaj še, nasvet kakšen kako in kam se obrniti?
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Pon 04 Feb, 2013 19:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Hja, to zna bit kar tvoja napaka ker nisi takoj menjal zdravnika oz. iskal drugega mnenja. Glede na to kar pišeš, ne vidim neke realne možnosti za kakšen uspeh proti zdravniku ali ustanovi, ker boš težko dokazal, da so te kasneje ugotovljene posledice povezane s tistim dogodkom izpred več mesecev. Samo tkole na suho je težko rečt kaj pametnega, če ne vemo podrobnosti glede prejšnjih poškodb, bolezni ki jo navajaš in raavnanja zdravnika.

pupa
PrispevekObjavljeno: Pon 04 Feb, 2013 19:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 12:09
Kraj: maribor

jezdec00 je napisal/a:
Hja, to zna bit kar tvoja napaka ker nisi takoj menjal zdravnika oz. iskal drugega mnenja. Glede na to kar pišeš, ne vidim neke realne možnosti za kakšen uspeh proti zdravniku ali ustanovi, ker boš težko dokazal, da so te kasneje ugotovljene posledice povezane s tistim dogodkom izpred več mesecev. Samo tkole na suho je težko rečt kaj pametnega, če ne vemo podrobnosti glede prejšnjih poškodb, bolezni ki jo navajaš in raavnanja zdravnika.

Nikoli nobene poškodbe, nikoli nobenih zdravil, po izvidih se vidi potek zdravljenja (ki so ga zaključili po 4 mesecih z diagnozo revma, čeprav je zdravnik hkrati navedel v izvidu, da še vedno navajam iste težave ter da je noga še vedno otečena).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu