Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  Tuja spletna trgovina - nateg
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
szonta
PrispevekObjavljeno: Sre 06 Feb, 2013 19:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 14:12

Na tuji spletni strani sem naročila blago, ki pa je bilo poslano na moj virtualni naslov v Anglijo. Glede na to ,da sem blago in stroške pošiljanja plačala s kreditno kartico, so paket poslali z oznako C.O.D. (Cash on delivery). Blago s to oznako je bilo zavrnjeno in vrnjeno prodajalcu. Glede na to, da je v splošnih pogojih opisano, da povrnejo neto ceno kupljenega blaga (seveda brez stroškov, ki so jih imeli s pošiljanjem), mi odgovarjajo, da mi ne bodo povrnili nič in mi pošiljajo njihove opisane pogoje, ki pa jih točno ne razumem. Pisala sem jim že neštetokrat in vedno dobim enak odgovor. Denarja seveda nočejo vrniti.
Prosim, če kdo od vas razume te pogoje, ki mi jih pošiljajo.
We explained previously your refused delivery and payment of duties and fees for order 1156470.
Since we had to pay for the shipping for both ways as well as the duties we will not be able to issue a refund.
We have advised where it is clearly mentioned on the site that refusal of payment of duties will result in forfeiture of funds including shipping and cost of the item in order to cover the expense.

Important note about international shipments:
Any taxes, duties and VAT’s required on shipments to your country are to be paid by the customer upon receipt of the package. We do not prepay or calculate the taxes but you can contact your local customs office and they can provide you with a quote based on the item(s) which you are ordering. Please note any packages which are not accepted and returned to us will result in forfeiture of all shipping charges as well as all other charges we may incur, including but not limited to the full price of refused item . Additional items will be charged at 50% of original $39.95 charge.

Zanima me še, če je blago vrnjeno v US ali je potrebno plačati carino (blago ni bilo sprejeto od pošiljatelja).

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu