Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Podaljšanje roka za ugovor
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
katrina
PrispevekObjavljeno: Pet 22 Apr, 2005 7:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2005 21:21

Pozdravljeni!

Včeraj sem prejela sklep o izvršbi, rok za ugovor imam 8 dni.Danes sem izvedela, da moj odvetnik jutri odhaja na dopust za en teden, ker so pred nami prazniki, tudi mi odhajamo v ponedeljek.Primer je zakompliciran, treba je poiskati veliko dokumentacije za 10 let nazaj.Obstaja kakšna možnost, da prosim za podaljšanje roka za ugovor?
Bi bilo dovolj, da navedem takšna dejstva?Ali pa si priskrbim zdravniško spričevalo, da sem bolna recimo.Rada bi pridobila na času, da se temeljito pripravim, ker gre za večjo vsoto.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Pet 22 Apr, 2005 18:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

Ni mi znano, da bi se lahko rok za ugovor podaljšal, povsem prepričana pa sem, da se ne more podaljšati zaradi letnega dopusta (sploh ker sedaj ni sodnih počitnic).

Svetujem vam, da pravočasno vložite ugovor, v katerem navedete kolikor se da, kasneje pa dopolnitev ugovora, ki ga bo sodišče verjetno še sprejelo. Vsekakor pa ne zamudite roka, ker kasneje ne boste mogli več ugovarjati.

Lahko iscer ne odgovorite in potem zahtevate vrnitev v prejšnje stanje. V kolikor nimate odvetnika, bi za vrnitev v prejšnje stanje zadostovalo zdravniško potrdilo, da ste bili bolni, vendar ves čas od kar ste prejeli sklep sodišča. Vendar pa vam zdravnik ne sme odobriti bolniškega staleža za nazaj, ker stem on prekrši prepise, tako da je bolje, da se tega ne poslužujete.

V kolikor boste ugovarjali in bo sodišče videlo, da je vaš ugovor utemeljen, bo vas napotilo na pravdo, kjer pa boste imeli dovolj časa, da se temeljito pripravite.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu