Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvršba potnih stroškv
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vita11
PrispevekObjavljeno: Pon 18 Apr, 2005 18:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 15:31

Banka mi je na osebnem račnu po izvršbi vzela tudi prejemke iz naslova potnih strošov: prevoza na delo in stroškov službenih potovanj, pa tudi malice. Izplačali so mi le znesek v višini minimalne plače. Ker opravljam pretežno terensko delo, pa tudi stroški prevoza na delo so visoki, sem tako onemogočena pri opravljanju dela. Zanima me, če je to pravilno in če je kakšna rešitev, da mi ti prejemki ostanejo? Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Apr, 2005 14:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Nikjer v Zakonu o izvršbi in zavarovanju ni določeno, da so malica in potni stroški izvzeti iz izvršbe, temveč le do katere meje je možno na dohodek poseči. Banka, ki je blokirala vaš račun, ne vidi, kolikšen del zneska, ki ga prjemete na vaš TRR predstavljajo potni stroški in malica. Banka zato odtegne vse do koder lahko, vse v skladu s sklepom o izvršbi (na računu vam mora ostati pribl. 84.000,00 SIT).

Načeloma menim, da ima Banka to pravico na podlagi sklepa, kjer omejitev na malico in potne stroške ni določena, kakor tudi ni določena v Zakonu o izvršbi in zavarovanju. Vendar pa bi bilo mogoče dobro, če poskusites prošnjo na sodišče, kjer obrazložite, da imate delo vezano pretežno na teren in da vam zaradi tega nastajajo visoki potni stroški, ki pa jih zaradi trganja osebnega dohodka skupaj s potnimi stroški iz vašega TRR, ne morete pokriti oz. vam, ko jih pokrijete, ne ostane dovolj za pokritje eksistenčnega minimuma ter predlagajte, da vam mesečni znesek, ki vam ga trgajo zmanjpajo. Seveda ne pozabite priložiti dokazil, ki potrjujejo vaše trditve. Ne vem, ce vam bo sodišče ugodilo, lahko pa poskusite.

Druga možnost, ki obstaja in je bolj vejretna, da bi lahko uspeli je, da se dogovorite z upnikom, da pristane na nižje trganje iz TRR. Upanik naj, v kolikor pristane, posreduje svojo odločitev sodišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu