Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Cepljenje - pritožba oz. kako naprej
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
urkoland
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Mar, 2013 0:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 22:26

Pozdravljeni,

Zanime me če imate kakšno izkušnjo ali nasvet. Svojih otrok ne želimo cepiti. Dobili smo Obvestilo o uvedbi inšpekcijskega nadzora nad izvajanjem posebnega ukrepa za preprečevanje in obvladovanje anlezljivih bolezni - cepljenje našega otroka.
Možnost imamo vložiti pritožbo, kjer navedemo razloge za opustitev cepljenja ali se v 8 dneh oglasimo na inšpektortu in podamo ustno izjavo na zapisnik.
Kaj svetujete in kako se rešiti globe?
Poslali so obema z ženo. Kaj če rečeva da je ona za cepljenje jaz proti, takrat ne morejo oglobiti oba?
Že vnaprej hvala za nasvet.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Mar, 2013 8:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Lahko probata, več kot plačat oba tako ne moreta. Cepljenje je obvezno, kar je tudi edino pravilno, ker s svojim neodgovornim ravnanjem ogrožata ne le svoje otroke ampak predvsem tiste, ki niso cepljeni iz zdravstvenih razlogov, tako otroke kot starejše. Npr. že obvladane ošpice se v ZDA pa tudi Evropi spet širijo.

Bo moralo par otrok umret ali zadobit težke trajne posledice,da vas spravi k pameti ali je to samouničevalni refleks degenerirane rase?

urkoland
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Mar, 2013 17:24  Odgovori s citatom

ne bi o koristih cepljenja. To je tvoje mišljenje nimam nič proti, ne vem pa zakaj bi vas in tvoje otroke ogrožali moji otroci, ki niso cepljeni.
Nisem prišel čvekat ali razlagat svoje prepričanje, zanimal em je samo ansvet, hvala za koristnost nasveta.
lp
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Mar, 2013 20:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Za napisati razloge si poglej pravilnik, ki to ureja. Imena ne vem na pamet.

Dejansko pa ima prav - necepljeni otroci so grožnja za ostale otroke. Precepljenost populacije pa to. Težke debate so na to temo po internetu, ki jim ni videti konca.
Nazaj na vrh
urkoland
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Mar, 2013 21:35  Odgovori s citatom

Hvala. Sem ravno dobil link, ki mi je malo vzpodbuda: http://www.rtvslo.si/zdravstvo/starsi-ki-ne-zelijo-cepiti-svojih-otrok-verjetno-ne-bodo-vec-kaznovani/304288
Na netu piše marsikaj... izkušnje iz prakse pa tudi, da jih zelo malo plača globo. mene je predvsem zanimalo, na kakšen način bi lahko navedel, predlog za opustitev cepljenja.
lp
Nazaj na vrh
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Čet 14 Mar, 2013 23:15  Odgovori s citatom

fan2 je napisal/a:

Dejansko pa ima prav - necepljeni otroci so grožnja za ostale otroke. Precepljenost populacije pa to. Težke debate so na to temo po internetu, ki jim ni videti konca.

Valjda da so, kaj je interes farma industrije je pa tudi jasno: necepljeni otroci, ki bodo tekom življenja ponucali več zdravil kot cepljeni. No pa prodajat prazna cepiva kot so npr proti gripi ampak to je neka druga zgodba. Da se razume, glob ne podpiram, ampak staršem, ki otrok ne cepijo bi morali prepovedat otroke dat v katerokoli javno ustanovo (vrtec, šolo itn.) pod osebno materialno in kazensko odgovornostjo predstojnika. Pa vse stroške varstva in šolanja otrok nabit. To je namreč zame bolj družbi zavržno dejanje kot npr male kraje, za katere se gre v zapor.

jurek73
PrispevekObjavljeno: Tor 19 Mar, 2013 10:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

jezdec00 je napisal/a:
... ampak staršem, ki otrok ne cepijo bi morali prepovedat otroke dat v katerokoli javno ustanovo (vrtec, šolo itn.)...

To je že zdaj tako urejeno. Otrok mora ob vstopu v vrtec prinesti od poediatra potrdilo, da je cepljen.
Na tak način sem našega spravil v vrtec. Sem izvedel, da en otrok verjetno nima potrdila, pa sem tako dolgo vztrajal pri preverjanju teh papirjev, da so ga končno iz vrtca vrgli, jaz pa sem dobil mesto za našega.
Nazaj na vrh
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 19 Mar, 2013 11:00  Odgovori s citatom

Dobro si ti to naštudiral, dobro... Smile

jurek73
PrispevekObjavljeno: Tor 19 Mar, 2013 11:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Nič kaj posebnega.
Pediatrinja je rekla, da potrebujemo potrdilo za vpis v vrtec,
kasneje pa sem pri nekem pogovoru malo na ušesa potegnil, da
pa nekdo menda ni cepljen, pa glede na obnašanje staršev
(komplikatorji, zafnani, bio-eko teroristi,...) se je dalo dejansko
sklepati, da otorci niso cepljeni.

Pa tudi ravnateljica se ni pustila dolgo prepričevati, je verjetno
tudi sama uvidela, da bo imela s tistimi starši dosti več težav kot z mano.
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Mar, 2013 17:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Kolikor je meni znano, je v pripravi sprememba pravilnika.
Tožb, zaradi posledic cepljenja, je že nekaj.
Namen cepljenja je ok, vendar se dandanes cepi za dejansko nepotrebne stvari. Pravi zvarek dobi otrok. Ne govorim na pamet, ampak mi je neka pediatrinja neuradno povedala svoje mnenje. Ona otroka ne bi dala cepit. Je pa zapleteno vprašanje. Več otrok ne bo cepljenih, večja je verjetnost izbruha katere bolezni. Gledanja z vidika, sej so vsi ostali, moj nobenega ne ogroža pa je tudi ozko.
Na sodišču pa baje niso tako strogi in radi ugotovijo, da pediater ni dovolj pojasnil v zvezi cepljenjem ... kakšen končni epilog pa mi ni znan. Vsaj podaljšaš, da otrok zraste malo. Poleg vrtca pa je onemogočeno tudi kakšno organizirano letovanje otrok.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu