Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  Ginekolog
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
veda
PrispevekObjavljeno: Sre 21 Jun, 2006 10:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2006 13:33

Pozdravljeni!

Zanima me, ali imam pravico, da mi zdravnik vsakršni pregled natančno razloži, ne samo z vse je ok ali pa tako se bomo zdravili? In pa ali lahko v primeru, da po 2. letih ugotovim, da je z mano nekaj narobe tožim zdravnika, ker me ni dal v 2. letih na niti en pregled, kljub temu da mu že cel čas trobim o določenih težavah? Problem je v tem, da imam težave že dve leti, pa me ginekolog ne da na nobene preiskave, zadnjič pa sma govorila po telefonu in je rekel da takšne težave lahko vplivajo na kasnejšo možnost zanositve! Stara sem 22 let, otrok še nimam, kaj če jih ne bom mogla met, ker me ni nihče pregledal in zdravil?

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abaks
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Jul, 2006 12:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 8:51
Kraj: Maribor

Kot prvo sploh vam je zdravnik dolžen celovito obrazložiti vašo diagnozo, postopke zdravljenja kot tudi vse ostalo povezano s tem. To je njegova dolžnost. V kolikor vam tegas ne želi se lahko obrnete na varuha bolnikovih pravic, na nadrejene vsekakor pa imate pravico pridobit tudi drugo mnenje ali zamenjati zdravnika.
O eventualnih tožbeh v dani situaciji raje še ne razmišljajte preveč , vsekakor pa je glede na konkretne okoliščine v prihodnjosti tudi možna v kolikor bi bila podana vzročna zveza med zdravnikovim ravnanjem, opustitvami in škodljivimi posledicami pri vas, ter bila ugotovljena zdravnikova stopnja odgovornosti, kar pa je vsekakor zapleteno.
Najlažje je se z njim odkrito pogovoriti in če ne gre zamenjatui zdravnika.
LP

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu