Avtor Sporočilo
<  Pravo in Internet  ~  Razveljavitev zavarovalne pogodbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
orkan
PrispevekObjavljeno: Pon 29 Jul, 2013 15:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2013 18:50

Pozdravljeni !

Pri zavarovalnici Triglav d.d., sva z ženo 16.8.2010 sklenila mešano življensko zavarovanje za dobo desetih let za kritje: doživetja, smrt,kritične bolezni,dodatno nezgodno zavarovanje.Vse potrebno nama je urejeval njihov zastopnik kateremu sva povedala vse okoliščine v zvezi najinega zdravstvenega stanja predvsem pa mojega, ker se že vrsto let zdravim za koronarno srčno boleznijo,depresijo,težave z hrbtenico (hernija discus),imam nestabilno anginopecturis...Zastopnik v vprašalniku o zdravstvenem stanju zavarovane osebe tega ni navedel temveč je rekel saj to ni tako pomembno.No oktobra 2012 sem jaz utrpel možgansko kap katera je zajeta v seznam kritičnih bolezni pri zavarovalnici Triglav,d.d.,pa nam je ta isti zastopnik napisal zahtevek za odškodnino.Poleg zahtevka smo morali dostaviti še original polico (pogodbo) o zavarovanju preko katere sva oba z ženo zavarovana za vse že navedeno.Po pribloižno mesecu dni čakanja pa "odškodnina"odklonitev izplačila zavarovalne vsote in razveljavitev celotne pogodbe. V dopisu pojasnjujejo tisto kar za njihovega zastopnika ni pomembno ob sklenitvi pogodbe.Zdaj,ko je treba pa dati je pa pomembno vse pa,če tudi bi manjkala ena vejica ali pika.Ob telefonskem pogovoru z predstavnico zavarovalnice katera je vodila postopek o odškodnini pa naslednje.Ko sem jo vprašal kaok, da imajo njihovi zastopniki drugačna pravila kot pa so na sedežu zavarovalnice mi ni znala pojasniti,temveč je rekla naj napišem dopins in ga pošljem zavarovalnici na njeno ime kar še nisem storil,ker ne vem če bom kaj dosegel.Zdaj pa sprašujem ali bi šel po pravni poti ali kaj nmarediti.

Hvala za odgovor !

Lep pozdrav ! BRANKO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Pon 29 Jul, 2013 19:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Po mojem pot do enega odvetnika in če bo ugotovljeno, da z odškodnino ne bo nič, tožba proti agentu, ker vas je po domače nategnil zato, da bi on dobil par procentov provizije. Vprašanje pa je, koliko premij ste vplačalu in ali se vam to splača.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Pravo in Internet

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu