Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  zdravljenje, operacija.....
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nena12
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Avg, 2013 11:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Pred enim letom staknila poškodbo, obiskala zdravnika, pregleda, slika - vse v redu. Po dveh mesecih ni bolje, grem nazaj, dobim zaradi teženja! gips, potem terapije, na koncu po vseh terapijah - zdravnik ponovno reče da je vse v redu, ter me pošlje revmatologu. (pa nikoli težav s sklepi, bolečinami - sem športnik).
Da skrajšam - seveda ne grem revmatologu ampak ortopedu (osebni zdravnik napisal ter svetoval), ugotovi razsut sklep oz mehka tkiva, grem nazaj, me pošljejo na MR, ki potrdi ortopedove ugotovitve ter še podrobneje pokaže vse. Eden zdravnik reče takoj operirat, drugi (ki me prevzame) se odloči čakati. Na koncu so me operirali (seveda s posredovanjem varuha ter pritožbo).
Sedaj pa imam še večje težave, na katere me ni nihče opozoril! Ne šutim pol noge, pečenje po nogi, krči, ... operater mi je samo povedal, da je bila noga bolj v razsulu, kot pa je sklepal, ampak - odpustnica je skopa, niti ni opisano kaj so mi naredili!!! kot da je vse v redu z nogo, operacija je potekala brez zapletov. Nikjer navedeno, da ne čutim noge...
Od operacije je že kar nekaj časa, noga ni gibljiva, ker so blazne pekoče bolečine ob gibanju, hoja otežena, ker ne čutim, čakam na fizioterapijo, ampak.... Čas pa mineva!
Imam pravico zahtevati operacijsko dokumentacijo, kako naj izvem kaj se je dogajalo (očitno se je nekaj zalomilo)? operater ne pove, se izmika, samo govori da je bilo huje od pričakovanega, da bodo neke posledice žal ostale... Na papirju pa kot da je vse v redu. Še drugo mnenje ne morem zahtevati, ker nikjer niti ne piše, kaj so mi delali (razen kje je bila operacija, ter da je bila uspešna! Me zanima, kakšna je neuspešna, če imam jaz pri uspešni takšne težave!) Embarassed
Torej - zahtevati operativno dokumentacijo - kako???
Kako drugače prisiliti operaterja, da mi pove o MOJEM stanju ter operaciji, ter pošteno napiše to v izvid (trenutno izpadem lažnjivi Kljukec, ker trdim o težavah, ki pa jih nihče ne napiše, predvidi, omenja....)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luns
PrispevekObjavljeno: Tor 20 Avg, 2013 8:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 8:29

Tudi jaz imam težave,podobno kot ti!
Tudi pri meni se nekako vseskozi navaja,da je bila operacija uspešna.Na začetku so me obravnavali kot poškodba,potem pa kar na lepem bolezen??
Tudi ortoped nikoli ne da točne informacije,kaj so naredili s operacijo,vedno napiše kako drugo zgodbo.
V glavnem ,je prišlo do več kršitev,ki jih pa sedaj zaradi drugih postopkov na sod.še ne bom dal pred sod.za kršenje pacientovih pravic!

Obrni se na zastopnika pacientovih pravic!

Nekako sklepam,da imaš opravka s valdoltro?

lp.
Nazaj na vrh
nena12
PrispevekObjavljeno: Tor 20 Avg, 2013 18:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Varuh pac. pravic pozna celoten postopek, pred operacijo smo že imeli srečanje zaradi zdravljenja.
Ni Valdoltra.
V tožbo ne grem, čas in denar ki bi se ga vložilo se mi zdi ob tem skoraj izgubljen, kajti vemo kako delujejo tožbe proti zdravnikom, bolnišnicam. Želim pa res vso dokumentacijo o operaciji, ampak nihče ne ve, kako ter na kakšen način zahtevati. Če je to sploh možno. Po zakonu bi sicer lahko, ampak postopek pa je....? In - a bo res pošteno tam napisano kaj je dogajalo (da bi moralo je eno, če pa je pa napisano....je drugo Embarassed ).
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu