Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  Manjša kraja v tujini
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sad max
PrispevekObjavljeno: Pet 07 Feb, 2014 17:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2014 17:00

Lep pozdrav,

potrebujem nasvet glede mednarodnega kazenskega prava, in sicer je moja situacija sledeča: sem polnoletna oseba in pred skoraj enim letom sem v tgovini z oblačili hotel ukrast nekaj kosov oblek, vsega skupaj v vrednosti okoli 75 €. To se je zgodilo v trgovini na Poljskem, stvari še nisem odnesel iz trgovine, ker me je prej varnostnik povabil, da mu odprem torbo. Po dogodku so poklicali policijo, oni so naredili zapisnik, jaz sem obleke plačal na blagajni, mene pa so policisti odpeljali na policijsko postajo na pridržanje čez noč. Naslednji dan sem imel zaslišanje s kriminalisti, kjer smo spet pisali neke zadeve, med drugim tudi obrazložitev, kaj se je zgodilo in zakaj... Potem je kriminalist poklical nekega sodnika (ali ne vem koga), ki je predlagal denarno kazen. Eden izmed policistov je še (z obžalovanjem) rekel, da so o tem žal morali obvestiti slovensko ambasado na Poljskem. Sedaj dobivam pošto s Poljske, do sedaj so izvedli neke obravnave (vendar ne vem točno, kakšne), glavna obravnava (na kateri bi moral biti prisoten) naj bi bila v januarju, vendar sem tik pred tem poslal prošnjo za slovenske prevode (ker sem do tedaj dobival samo angleške in nisem popolnoma razumel) in obrazložitev, da se ne bom mogel udeležit obravnave, zato ne vem točno, kaj se dogaja. Sedaj me zanima, kaj mi je storiti, in sicer vidim tukaj nekako dve možnosti:
1) da še naprej sprejemam pošto in sledim navodilom (in na koncu eventuelno tudi plačam kazen) ali
2) da ignoriram od sedaj naprej to pošto in poskušam ne storit ničesar.
Kar me mori pri vsem tem je, da še vedno ne vem, kakšne bojo posledice na koncu - ali bom v primeru 1 (da sprejemam pošto in sledim navodilom) dobil kartoteko ter če ja, samo na Poljskem ali tudi v Sloveniji (ali nekakšno mednarodno kartoteko - če to sploh obstaja)? In če se ta kartoteka lahko izbriše po določenem času in če moraš za to izrecno zaprosit?
Prav tako me zanima, če se odločim za 2. primer (da pošto ignoriram oz. je ne sprejemam), ali bodo primer potem predali Sloveniji in se bodo začeli z mano ukvarjat tukaj, ali pa je možno, da se potem ne bo zgodilo ničesar?
Zanima me tudi, kolikšna je verjetnost, da bom dobil policijsko kartoteko v obeh primerih in ali je manjša verjetnost za to, če lepo sodelujem z njimi in poravnam denarno kazen?

Najlepša hvala vam za morebitno pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu