Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Subvencija najemnine - bo lastnik jezen??
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ločitev?
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Apr, 2014 14:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Okt 2012 8:16

Spoštovani,

prejemam denarno soc. podporo + otr. dodatek (en majhen otrok). Sedaj se selim in odločila sem se, da bom za novo najemniško stanovanje dala na CSD vlogo za subvencijo trž.najemnine.
No, pa kličem in kličem po oglasih za stanovanje - vsi bi oddali, a mi že po telefonu povedo (ko omenim subvencijo), da ne marajo nič komplikacij, ker itak prikažejo v pogodbi veliko manjši znesek oz. že v naprej povedo, da ne prijavljajo na DURS najemnine. Kaj naj naredim??
Moje vprašanje: ALI LAHKO, ČE SLUČAJNO DOBIM (!?) NAJEMODAJALCA, KI BO V POGODBO NAPISAL VSAJ PRIBLIŽNO REALNO VISOK ZNESEK NAJEMNINE, BREZ NJEGOVE VEDNOSTI DAM NJEGOVE PODATKE NA CSD (davčno, TR) in Vlogo za subvencijo - brez, da bi njemu to omenila?
Ali to pomeni, da sem ga s tem prijavila, da oddaja (na CSD sem sraševala, če ga prijavijo na DURS, pa so rekli, da ne...)...?
Morda pa, če se stalno grem prijavit na Upravno enoto s to pogodbo, potem pa gre podatek na DURS (tako se mi zdi), če pa začasno pa ne.
Prosim za vaš cenjeni odgovor. Zanima me koliko resno ˝štalo˝ lahko s tem naredim lastniku..? P.s.: Itak, po zakonu, naj bi najemnik po 8ih dneh se šel z najemno pogodbo prijavit za stalno na ta naslov (drugače visoka denarna kazen).
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Apr, 2014 19:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Če te skrbi za lastnika, potem boš potegnila kratko. Edino korektno je, da lastniku poveš, kaj bi. Lahko pa jih tudi zafrkneš. Zakon je na tvoji strani. Bodo pa seveda jezni.
Nazaj na vrh
Ločitev?
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Apr, 2014 9:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Okt 2012 8:16

Kdaj pa gre zadeva na Durs, ali veste Fan2?
1. Ko dam Vlogo na socialo?
2. Če se prijavim začasno?
3. Če se prijavim stalno?
če durs zanj ne ve, čemu jeza?
Nazaj na vrh
rokfl
PrispevekObjavljeno: Sre 16 Apr, 2014 9:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2010 10:40

Moj podnajemnik dobiva subvencijo za vzdrževanega družinskega člana. Kot lastnik sem praktično zadovoljen, saj to pomeni, da bo lažje plačeval ostale stroške.
Je pa res, da me je o nameri predhodno vprašal, če lahko vlogo sploh odda.
Nazaj na vrh
vesnalozak
PrispevekObjavljeno: Sre 16 Apr, 2014 11:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 16:20

Ni prav, da te zadeve urejaš za lastnikovim hrbtom. Lastnik je sicer dolžan zadevo prijavit na DURS, vendar to ni tvoja stvar
Razlog, zaradi katerega lastniki tega nočejo, je lahko tudi v tem, da jih skrbi, da če že potrebuješ subvencijo, da se ti bo morda zaradi pomanjkanja sredstev kdaj zataknilo pri plačevanju najemnine
Če ne drugega, lahko tudi odpove pogodbo zaradi tega in si najde novega najemnika (sicer tega ne bo navedel kot razlog, ima pa možnost odpovedat z odpovednim rokom).
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu