Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Odtegljaji od varščine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
cllaudia
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Apr, 2014 14:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2014 14:19

Pozdravljeni!

Pred skoraj enim mesecem sem imela predajo stanovanja pri najemodajalcu, ker sem se selila v drugo stanovanje. Stanovanje smo v celoti prepleskali in vse uredili. Primopredaja je bila opravljena, papirji podpisani in vse urejeno. S stanovanjem ni bilo narobe nič. Takoj isti dan je vzela v najem stanovanje druga najemnica. Po enem tednu me pokliče najemodajalec in mi pove, da naj bi v eni sobi smrdelo po cigaretih (čeprav v stanovanju nisem kadila) in da to moti novo najemnico. Rekel je, da če še enkrat ne prepleskam sama, mi bo to odtegnil od varčine (navedel je ceno 200€). Zanima me, če ima najemodajalec to pravico narediti, čeprav je bila primopredaja že narejena in papirji podpisani. Rekel je, da če ne želim da mi to odtegnejo od varščine, naj še enkrat sama prepleskam sobo. Jaz mislim da to glede na okoliščine ni moja pravica in da nimajo pravice tega odtegniti od varščine, ker je v stanovanju že nova najemnica.
Zanima me, kakšne so moje pravice glede tega in če ima najemodajalec pravico odtegniti pleskanje od varščine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Apr, 2014 16:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Ne sme odtegnit. Tudi sicer ni nihče dolžan belit ko gre ven razen če to ni eksplicitno dogovorjeno.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu