Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  BPP
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
gaya
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Maj, 2014 1:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Avg 2010 10:42

Pozdravljeni! Smo vložili prošnjo za pridobitev BPP, ki nam ga sodišče zavrnilo.
Pritožili smo na Upravno sodišče v Novi Gorici, ki tudi potrdilo odločbo sodišča na prvi stopnji. V svoji sodbi sploh napačno citiralo naše navedbe, ki smo jih pisali v obrazcu - prošnjo za dodelitev BPP. Kam lahko sedaj pritožim naprej, ali je edino nam ostalo Ustavno Sodišče? Kakšni so roki? Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gaya
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Jun, 2016 9:14  Odgovori s citatom

Nisem dobila odgovora....
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Jun, 2016 14:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Na prvostopenjsko odločbo Upravnega sodišča je možna pritožba na Vrhobvno. Je pa vložitev tožbe možna samo, če jo vloži oseba s pdi, v nasprotnem primeru se pritožba zavrže.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Jun, 2016 14:53  Odgovori s citatom

gaya je napisal/a:
Nisem dobila odgovora....

Drugače pa TOČNO TEBI sem ŽE ODGOVORIL:

http://pravniki.info/viewtopic.php?p=81059&highlight=#81059

Dej najprej preberi odgovore preden a) začneš novo temo in b) se začneš zmrdovat, da nisi dobila odgovora (plačala si pa 150 € na uro za svetovanje?)
Nazaj na vrh
gaya
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Jun, 2016 10:08  Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
potrebujem vaš pravni nasvet v zvezi z več 2 leta trajajočih zadevah z oddelkom za BPP Okrožnega sodišča v Kopru. Trenutno zahtevajo vrnitev neupravičeno prejetega BPP ja v 4-5 zadevah, kjer mi je bilo odločeno v raznih letih, da sem upravičena za BPP.
Leta 2011 Okrožno sodišče v Kopru vložilo zoper mene obtožni predloga za kazenski pregon zaradi žalitve Okrožnega sodišča.
1. Lahko bi izročili sedaj Okrožno sodišče v Kopru v novi prošnji za pridobitev BPP, ki smo jo nameravamo vložiti za neko pravdno zadevo? Naj o upravičenosti do BPP odloča neko drugo sodišče v Sloveniji. Povem, da zaradi fiskalnih dopisov odvetnika, ki vodi vse zadeve nasprotnih meni strank, odd. za BPP dejansko preganja me v zadnjih 2 letih, zahteva natančno cenitev in meritev kvadrature stanovanja, v katerem živim in je moja edina lastnina. Nedvomno, da Okrožno sodišče v Kopru v zadevah pristransko, saj pri drugih upravičencih za BPP niso tako temeljiti in pedantni.
2. V zadevah, ki Okrožno sodišče v Kopru izdalo odločbo o neupravičeno prejeti BPP smo nameravamo vložiti tožbo - Upravni spor - na Upravnem sodišču v Novi Gorici. Lahko sedaj v tem sporu omenimo, da ker Okrožno sodišče v Kopru kot tožnik že nastopalo v Kazenski zadevi zoper mene kot toženko, in iz tega upravičenega razloga mora biti izločeno, sklep Okrožnega sodišča o vrnitvi BPP mora US razveljaviti in zadevo poslati na neko drugo sodišče, da bi to sodišče odločalo o neupravičeno pridobljeni BPP?
Hvala
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Jun, 2016 16:29  Odgovori s citatom

Spor o odločbi o vrnitvi BPP je možno osporavati v upravnem sporu. Če si s Kopra, je pristojno sodišče v Novi Gorici. Sicer lahko navajaš, da je bilo sodišče pristransko pri odločitvi, ampak zakon predpisuje, da mora organ, ki BPP dodeli, "bdeti" nad eventualno vrnitvijo sredstev. Povedano drugače: ni kršitev, da je o tem odločalo Okrožno v Kopru, saj to od njega terja zakon.

Sodišče v postpku ni nastopalo proti tebi, temveč je o sporu med tabo in Okrožnim državnim tožilstvom, razsojalo. Sodišče ni nastopalo kot tožnik v kazenskem postopku.

Kot rečeno: navedbe, da bi moralo o vračilu BPP odločati neko drugo sodišče so v nasprotju z določili zakona, po katerem mora tisto sodišče, ki je BPP dodelilo, preverjati tudi kasnejše finančno stanje.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu