Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Pogodba o zaposlitvi za določen čas
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bolo09
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Maj, 2014 22:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2013 13:08

Spoštovani,

Pri podjetju sem že več kot pet let. V tem času sem dobil kar nekaj pogodb o zaposlitvi za določen čas in sicer najprej za eno leto potem nekajkrat za tri mesece pa dva meseca nato za šest mesecev, štiri pa zopet za šest itd. Zanimivo je tudi, da mi je bila v času trajanja ene izmed pogodb o zaposlitvi za določen čas pred potekom le te vročena druga pogodba za določen čas za obdobje daljše od šestih mesecev. To se je zgodilo samo enkrat na kar pa nisem ugovarjal in sem jo podpisal ker nisem hotel izgubiti dela.
Prvi dve leti sem dobival pogodbe za delovno mesto strojnika X enote v opisu navedeno z delom v X enoti, potem po dveh letih za strojnika v opisu zopet navedeno z delom v X enoti in nato po preteku dveh let spet za strojnika X enote zopet z opisom kot sem že navedel.
Moje vprašanje je ali si lahko moj delodajalec privošči to, da mi samo s spremembo delovnega mesta, delam pa dejansko enako delo in na isti lokaciji ves čas, nenehno podaljšuje pogodbo o zaposlitvi za določen čas ? Je to sploh pravno dopustno ? Točnega opisa delovnega mesta zaradi večje anonimnosti in v izogib sitnostim, ki bi jih lahko imel s strani delodajalca, ki bi posumil da sem jaz postavil vprašanje, nisem navedel in sem ga označil z X. Hvala za vaš odgovor. Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesnalozak
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Maj, 2014 8:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 16:20

Zakon določa omejitev sklepanja pogodb o zaposlitvi za določen čas na 2 leti, kar pa velja za opravljanje enakega dela (vsebinsko) ne glede na naziv delovnega mesta. Če ste torej dejansko opravljali ves čas enako delo, je takšno veriženje pogodb nezakonito.
Če je pogodba za določen čas sklenjena v nasprotju z omejitvami, ki jih določa ZDR, je mogoče šteti, da je prišlo do transformacije delovnega razmerja iz določenega v nedoločen čas (če je pogodba za določen čas sklenjena v nasprotju z ZDR, se šteje, da je sklenjena za nedoločen čas)
Če ste še vedno zaposleni, lahko na delodajalca naslovite zahtevo za odpravo kršitev, zahtevate izročitev pogodbe za nedoločen čas.. sicer pa to gre s tožbo (v sodnem postopku bi morali dokazati, da ste ves čas opravljali enako delo - npr. s pričami).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu