Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  Objava slike na internetni strani
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
matto
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Jun, 2014 19:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2014 18:54

Pozdravljeni,
imam težavo za katero nisem prepričan kako jo rešiti. Odprli smo internetno stran, ki je še vedno v izdelavi. Naložili smo nekaj slik iz interneta ampak bolj v smislu, če internetna stran deluje normalno. Jasno mi je, da tujih slik in avtorsko zaščitenih fotografij ne smemo objavljati in dejstvo je, da nismo imeli nikakršnega slabega namena z objavo teh fotografij in ne vključujejo nobenih obrazov itd. (primer: slika kartonske škatle) S temi slikami si nismo pridobili nobene premoženjske koristi saj stran ne deluje normalno. Povrhu so nam pred kratkim še vdrli v našo spletno stran, kar nam predstavlja še dodaten problem.
Danes pa sem dobil pismo odvetniške pisarne, ki zahteva v imenu njihove stranke takojšnjo odstranitev slik iz naše spletne strani in plačilo odškodnine, ki znaša 700 EUR za sliko in jo je potrebno plačati v roku 3 dni, v nasprotnem primeru nas čaka kazenska ovadba in prijava tržnemu inšpektoratu. V dopisu ni navedeno za katere slike gre, niti koliko je slik, ki naj bi bile lasti nekoga drugega.
Slike, ki smo jih poskusno objavili niso bile vzete iz spletne strani domnevnega lastnika saj so le tam zaščitene z vodnim znakom. Seveda pa nismo prepričani, če so sploh njihova lastnina, ker nam niso navedli za katere slike gre.
Problem nastane, ker podjetje nima toliko denarja, da bi le to lahko plačali in edina rešitev je, da zapremo podjetje. Zavedamo se, da smo storili napako in pripravljeni smo plačati odškodnino. Takoj smo umaknili vse slike iz spletne strani. Strošek odškodnine za sliko, ki bi stala na internetu cca. 10 eur se nam cena zdi pretirana. Kakšne opcije imamo? Je smiselno plačati odškodnino za slike za katere sploh ne vemo katere so? Imamo sploh kakšno možnost, da se izognemo plačilu? Moti me tudi to, da so nam dali 3 dni časa, da plačamo odškodnino; se pravi nimamo niti časa pripraviti zagovora oz. se prepričati, če njihove trditve držijo. Pričakoval bi opomin ali zahtevo o takojšni odstranitvi, kar mi ne bi predstavljalo problema ne pa tako visoke odškodnine. Ali bi na sodišču lahko zmanjšal vsoto odškodnine?
Zahvaljujem se za vaše mnenje in vas lepo pozdravljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mojplet
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Jun, 2014 21:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2010 10:31

Mal glupo se mi zdi da nekdo kr tko zahteva neko odškodnino. Kolikor vem lahko kazni piše le prometna policija, sodnik za prekrške ali pa sodišče.

Slike le umaknite odškodnine pa ne plačujte ker vrjetno ni legalna, po moje gre bolj za ustrahovanje s strani spletnih goljufov ki v resnici niso niti avtorji...

Vse več je spletnih kriminalcev ki s takim in podobnim načinom dobijo denar,

Žrtve so seveda naivni ljudje ...

Za vsak slučaj pa shranite vse dokaze.... pošiljatelja, kaj vam je pisal itd...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu