Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  Uporaba načrtov pri zbiranju ponudb
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Vitek
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Jun, 2014 9:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2014 8:51

Pozdravljeni,

javno podjetje me je zaprosilo za ponudbo za postavitev opreme v njihovih prostorih. Poslali so mi zraven tloris prostora, jaz pa njim nazaj ponudbo in postavitev opreme (načrt narisan v AutoCad-u oz. SolidEdge) v njihovih prostorih. Ene 2x so me prosili še za spremembo načrtov in postavitev. Ko je bila postavitev po njihovih željah so rekli, da bodo šli na javno zbiranje ponudb. Do sem vse OK. Ko pa so poslali dokumentacijo (povpraševanja) pa smo opazili da so uporabili naše načrte in jih veselo pošiljali naokrog. Pri tem so seveda odstranili naš logotip, ter odstanili nekaj kotirnih črt, ampak 90% je ostalo nespremenjeno in jasno vidno, da so to naši načrti.

Sedaj pa me zanima ali imam kakšne pravne možnosti, da njim npr. izstavim račun za risanje načrta?

Prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vesnalozak
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Jun, 2014 13:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2014 16:20

S tem, ko so vaše načrte, ki so avtorsko delo, uporabili brez vašega soglasja, predvsem pa spremenili in uporabili kot svoje, so kršili vašo avtorsko pravico;
zato ste upravičeni do povračila škode - lahko od njih zahtevate 2xtno vrednost avtorskega honorarja, ker so načrte namerno uporabljali brez vašega soglasja in brez plačila (lahko tudi kot račun)
sicer pa izrecno zahtevate da načrte prenehajo uporabljati (prepovedni zahtevek)
Bo pa seveda tudi malo odvisno od tega, kaj je bilo ob izdelavi načrtov dogovorjeno..

Če se ne bodo odzvali, pa morate plačilo honorarja in prepoved nadaljnje uporabe zahtevati s tožbo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu