Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Prometna nesreča brez ponesrečencev
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Loky20
PrispevekObjavljeno: Sre 06 Avg, 2014 17:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2014 20:11

Spoštovani,

pred kratkim sem imel prometno nesrečo (s svojim Ford Focus 2001) v kateri sem zaradi nepreglednega ovinka v vasi trčil v drugo vozilo (BMW 2010 letnik). Ker je drug avto peljal v klanec in jaz dol je seveda on pravočasno ustavil jaz pa refleksno pritisnil zavoro in zdrsel v njega (škoda vidno minimalna).

Poškodovanih ni bilo, ker je bila hitrost minimalna, zgolj škoda na avtomobilih (pri meni praktično nič, pri BMW malo odbijač in luč - baje cca 5.000€ škode).

Policije nismo klicali ker je bila nesreča kategorije I. stopnje in sem prevzel krivdo, ker se je drug avto pred trkom dejansko ustavil (sem bral da v tem primeru ni potrebno klicat policije).

Sedaj dva meseca kasneje me oškodovanka kliče (vozil je njen fant nje ni bilo zraven) da je dobila od moje zavarovalnice, da stroškov popravila ne krijejo (kljub temu da sem zavarovan in v polnosti sodeloval z zavarovalnico z vsemi možnimi informacijami, ki so jih potrebovali). Sam odločbe še nisem dobil.

Uglavnem zanima me ali lahko sploh kakor koli ukrepam proti odločitvi zavarovalnice oz. se pritožim, ker sedaj oškodovanka mene terja za denar za popravilo avtomobila?

Hvala za kakršno koli pomoč.

Rok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 06 Avg, 2014 20:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Ona lahko terja tebe ali pa zavarovalnico, pravilom težijo zavarovalnici. Tudi tožijo raje zavarovalnico, če pa bi tebe, potem bi ti o tem moral obvestiti zavarovalnico, ta pa bi v pravdo vstopila kot stranski intervenient in na koncu plačala škodo.

Pojdi na zavarovalnico in se pozanimaj, zakaj nočejo plačati, ona pa bi itak morala k odvetniku, da spelje stvar. To da tebi teži, nima nekega smisla, ni pa nič narobe.

PrispevekObjavljeno: Sre 06 Avg, 2014 21:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2014 20:11

Ravno sem dobil informacije od oškodovanca da bi naj njemu osebno (meni nič) cenilec rekel da moje vozilo sploh ni bilo udeleženo v prometni nesreči (kljub slikam trka?). Dejansko je na mojem avtu manj škode ampak že slike kažejo trk in mi res ni jasno kako je to možno, da sedaj nočejo izplačat tistih (hvala Bogu) 3.000 € in ne 5.000€ (kolikor je bilo baje pri uradnem servisu ker je šel baje popravljat drugam).

A si lahko privoščijo da to rečejo kljub dokazom in se ognejo plačilu mene pa še vedno oškodovanec terja?

Iskrena hvala za pomoč in lep večer!

Rok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: