Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izterjava dolga tujina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nekdo111
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Sep, 2014 9:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2014 9:10

Pozdravljeni,

Stvar je takšna da sem letos v začetku leta odšel na delo v tujino in sem za ta čas dal zamrzniti svojo Simobilovo telefonsko številko. Vmes sem se odločil ostati v tujini in sem se za stalno izselil iz Slovenije (ukinitev stalnega naslova, pridobil status nerezidenta RS, spremenil naslove na osebnih dokumentih z naslovom v tujini...).

V tem času sem spregledal račun za 40€ in ga pozabil plačati. Simobil mi je v vmesnem času izlopil mobilno številko in pri tem zaračunal 20€ za delni izklop številke in nato še dodatnih 30€ za popolni izklop številke. Na Simobilu trdijo da so me o njihovih namerah obvestili preko SMS-a ter pisno po pošti.

Težava pa nastane pri tem, da so mi SMS obevstilo poslali na zamrznjeno številko, pisno obvestilo pa na naslov na katerem nisem več prijavljen in tako nisem bil obveščen o namerah. Za vse skupaj sem izvedel šele preko njihove odvetnice, saj je bil na sodišče vložen predlog izvensodne izterjave.

Odvetnici sem odpisal, da se ne strinjam z višino stroškov izklopa (skupaj 50€) saj nisem bil niti obveščen o tem in bi v nasprotnem primeru vsekakor takoj poravnal neplačan račun. Sicer pa sem pripravljen poravnati vse neplačane obveznosti do Simobila. Danes sem od njihove odvetnice dobil odgovor, da se postopek izterjave nadaljuje in v kolikor se ne strinjam, se lahko pritožim na AKOS.

Zanima me, kaj lahko storim, kakšen je postopek izterjave dolga za nerezidenta republike slovenije s stalnim naslovom v tujini? Prav tako nisem lastnik nobenih nepremičnin ter nobenih premičnin.

Prosim za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzo
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Sep, 2014 11:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 13:02
Kraj: goriška

lahko terjajo a ne bodo dobili poplačano nič.
poglejte od kdaj so te terjatve saj so zastaralni roki pri teh zadevah kratki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nekdo111
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Sep, 2014 11:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2014 9:10

Zadeva je sveža, saj sem odgovor njihove odvetnice prejel danes, da se postopek izterjave nadaljuje in če se z njim ne strinjam naj se pritožim na APEK. That's it...

Najprej so poslali predlog za izvensodno poravnavo - rok plačila je bil 30.8., vendar sem vmes čakam odgovor njihove odvetnice, saj je rekla da jim bo posredovala moj ugovor. Kot sem zapisal, sem danes prejel odgovor da se postopek izterjave nadaljuje. Ali to pomeni, da se lahko še zmeraj izvensodno poravnam ali je ta postopek izterjave že naslednji korak?

Ko tu na forumu berem težave ostalih, ki so jih imeli s Simobilom, se mi zdi da je bolj pametna rešitev poplačati račune in zadevo zaključiti kot pa se nekaj prerekati z njimi in na koncu plačati neke astronomske zneske sodišč, itd...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu