Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  roki za pritozbo na izvršbo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aezzy
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Okt, 2014 18:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 23:18

Zivjo,
pred 1 mesecem sem prejela izvršbo preko centralnega oddelka za verodstojno listino. Ker sem trenutno zelo prizadeta, pred 3 meseci mi je umrl moz in mi psihiater pomaga ziveti, se nekako nisem niti odzvala na to. Zraven seveda ni prilozene nobene razlage, nobene verodostojne listine. Sem pa vseeno kontaktirala odvetnika upnika (bivši delodajalec) zakaj gre. Ta mi ni seveda nikoli odgvoril,medtem sem zamudila rok za pritozbo. Lahko bi slo za to, ker mi je v casu moje zaposlitve uredil manjše posojilo, katerega sem vrnila, vendar sva to uredila kar tako. Sedaj je znesek seveda dosti visji,kakor je bil dolg.

Rok je bil 8 dni in zraven je dodano, da niso preverjali ali dolg zares obstaja.
Da skrajšam:
1. kako lahko sodisce izda izvršbo na podlagi rekla-kazala, da sem nekomu nekaj dolzna?
2. vem, zamudila sem rok za pritozbo - ali ima smisel vseeno pisati sodiscu sedaj, ko je zadeva pravnomocna?
3. ali lahko kakorkoli zahtevam na sodiscu, da se zjasni, kaj ta dolg sploh je?
4. ce tu gre dejansko za tisto posojilo, ali lahko rece, da mu ga nisem nikoli vrnila - kako lahko katerikoli dokaze, da sem mu dala denar na roko?
hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Okt, 2014 19:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

aezzy je napisal/a:
Zivjo,
pred 1 mesecem sem prejela izvršbo preko centralnega oddelka za verodstojno listino. Ker sem trenutno zelo prizadeta, pred 3 meseci mi je umrl moz in mi psihiater pomaga ziveti, se nekako nisem niti odzvala na to. Zraven seveda ni prilozene nobene razlage, nobene verodostojne listine. Sem pa vseeno kontaktirala odvetnika upnika (bivši delodajalec) zakaj gre. Ta mi ni seveda nikoli odgvoril,medtem sem zamudila rok za pritozbo. Lahko bi slo za to, ker mi je v casu moje zaposlitve uredil manjše posojilo, katerega sem vrnila, vendar sva to uredila kar tako. Sedaj je znesek seveda dosti visji,kakor je bil dolg.

Rok je bil 8 dni in zraven je dodano, da niso preverjali ali dolg zares obstaja.
Da skrajšam:
1. kako lahko sodisce izda izvršbo na podlagi rekla-kazala, da sem nekomu nekaj dolzna?
2. vem, zamudila sem rok za pritozbo - ali ima smisel vseeno pisati sodiscu sedaj, ko je zadeva pravnomocna?
3. ali lahko kakorkoli zahtevam na sodiscu, da se zjasni, kaj ta dolg sploh je?
4. ce tu gre dejansko za tisto posojilo, ali lahko rece, da mu ga nisem nikoli vrnila - kako lahko katerikoli dokaze, da sem mu dala denar na roko?
hvala
LP

1. Tak je zakon, zato lahko.
2. Edino če bi predlagala vrnitev v prejšnje stanje in se zgovarjala na smrt moža in težave, zaradi katerih je bilo potrebno zdravljenje + istočasno vložiš ugovor, da je terjatev plačana in predlagaš dokaze
3. ne. Sodišče se ne bo zjasnjevalo. Upnik pa bi se moral, če ga sodišče pozove naj se zjasni ali je bila terjatev plačana.
4. Komot lahko reče, da denarja ni dobil, dokaz na roko pa bo težak.

PrispevekObjavljeno: Čet 09 Okt, 2014 8:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

prvo predlagam sprehod do sodišča in vpogled v spis!!!

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu