Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Vzajemna-izvršba NUJNO!!!!!!
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
dalmata
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Jul, 2006 14:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2006 22:39

Zaradi motenj v poslovanju kot s.p. 2 leti nisem plačal prispevkov za zdravstveno zavarovanje. O odlogu sem z ZZZS dosegel tudi dogovor. Pri Vzajemni sem imel podpisano pogodbo o dodatnem zdravstvenem zavarovanju, ki sem ga pred tem redno plačeval. Ko so nastopile težave in nisem več plačeval zdravstvenih prispevkov, nisem plačal tudi ne dodatnega zavarovanja Vzajemni.

Ko so mi poslali opomin, sem jih poklical in rekel, da nimam plačanega obveznega zavarovanja, in da torej tudi ne morem koristiti dodatnega zavarovanja. Odgovor je bil, da to ni njihova stvar. Vseeno nisem plačal in v dveh letih tudi ne koristil ničesar iz naslova dododatnega zavarovanja.

Zdaj je Vzajemna vložila predlog za izvršbo (ca 100.000 SIT + obresti + sodni stroški) in sicer na podlagi njihovega IOP obrazca (ki po moje ni verodostojna listina, saj lahko v njej piše karkoli).

Ali se lahko v ugovoru sklicujem na dejstvo, da nisem bil zavarovan ves ta čas in da storitve nisem ne koristil ne mogel koristiti? Ali je IOP obrazec Vzajemne za sodišče dovolj za izvršbo?
dalmata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Jul, 2006 21:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

IOP je verdostojna lisitna in sodisce bo na podlagi le-te dovolilo izvrsbo.Tudi ugovarjati zoper njo ne morete veliko. V kolikor boste ugovarjalie bo vas ugovor sodisce stelo za obrazlozen, ekr boste v njem navedli dejstva in dokaze, vas bo poslalo na pravdo, kjer se boste pravdali ob tem pa vam bodo nastajalo dodatni stroski. Uspeh vam ni zagotovljen, saj ima vzajemna v rokah vaso pogodbo, ki pa je niste odpovedali, tako da boste tezko kaj dosegli, razen ce mate kaksne druge argumente.

Najbolje bo, da stopite do vzajemne inse z njimi dogovorite za obrocno odplacevanje dolga in morebiten odpis obresti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu